12:16 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (268)
  33

  Pasak "Gazprom" vadovo, nepaisant kai kurių neišspręstų teisinių klausimų, projektas įgyvendinamas pagal planą

  VILNIUS spalio 7 — Sputnik. "Gazprom" generalinis direktorius Aleksejus Mileris sakė, kad "Nord Stream-2" projekto dalyviai finansavo 70 proc. kapitalinių išlaidų.

  Tai jis sakė programoje "Maskva, Kremlius, Putinas" televizijos kanale "Rossija 1".

  "Žinote, pirmiausia norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad visi mūsų projekte dalyvaujantys partneriai nuolat vykdo savo įsipareigojimus. Faktiškai 70 proc. visų kapitalinių investicijų, reikalingų, norint įgyvendinti "Nord Stream-2" projektą, buvo finansuojamos", — teigė Mileris.

  Valdybos pirmininkas priminė, kad kai kurie teisiniai klausimai liko neišspręsti. Tačiau, pasak Milerio, svarbiausia yra tai, kad "Nord Stream-2" jau statomas.

  Ukraina aktyviausiai kovoja su dujotiekio statyba. Anksčiau "Naftogaz" vyriausiasis komercinis direktorius Jurijus Vitrenko teigė, kad Kijevas turi planą "B", kai bus paleistas dujotiekis "Nord Stream-2".

  Pasak "Naftogaz" vadovo, Ukraina ketina reikalauti 12 milijardų JAV dolerių kompensacijos iš Rusijos. Pasak Vitrenko, Kijevas jau pateikė ieškinį Tarptautiniam arbitražui, kuriuo reikalauja atlyginti žalą dėl "Nord Stream-2" paleidimo.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream". Leidimus statyboms jau išdavė Vokietija ir Suomija. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito per savo teritoriją.

  "Nord Stream-2 AG" turi gauti tik leidimą iš Danijos.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (268)

  Dar šia tema

  "Naftogaz" reikalaus iš "Gazprom" kompensuoti dujų kainų skirtumą
  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Vokietijos URM vadovas atsakė į Trampo kritiką dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Gazprom

  Svarbiausios temos