10:13 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Sergejus Lavrovas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lavrovas papasakojo apie rusų, kaltinamų šnipinėjimu, kelionę į Hagą

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  50 0 0

  Lavrovas teigia, kad rusai apsilankė Hagoje seniai, tai buvo paprasta diplomatinė kelionė, kurios niekas nebandė įslaptinti

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Nebuvo jokios paslapties Rusijos ekspertų, kuriuos Olandija kaltina šnipinėjimu, kelionėje į Hagą, pasakė Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas bendrojoje spaudos konferencijoje su Italijos užsienio reikalų ministru Enco Moavero Milanezi.

  "Tai buvo įprasta kelionė, jie nesislėpė nei tada, kai apsigyveno viešbutyje, nei tada, kai atvyko į oro uostą, nei kai lankėsi mūsų ambasadoje", — cituoja Lavrovą RIA Novosti.

  Pasak jo, rusai buvo sulaikyti be jokių  paaiškinimų, jiems neleido susisiekti su ambasadoriumi ir tiesiog paprašė išvykti. Ministras pažymėjo, kad tai atrodė kaip nesusipratimas ir nebuvo jokių demaršų Rusijos atžvilgiu.

  "Tačiau praėjus šešiems mėnesiams, rugsėjį, prieš tris savaites, olandų spaudoje paskelbta, kad šie žmonės užsiėmė kibernetiniu šnipinėjimu, ir mes iš karto susidomėjome įvykių eiga, pakvietėme Nyderlandų ambasadorių į Užsienio reikalų ministeriją ir paklausėme apie detales, faktus apie žiniasklaidoje paskleistą informaciją", — pridūrė Lavrovas.

  Jis pabrėžė, kad gautas atsakymas buvo "visai neaiškus".

  Kaltinimai šnipinėjimu

  Spalio pradžioje Nyderlandų gynybos ministerija pranešė, kad saugumo tarnybos užkirto kelią įsilaužimui į Cheminio ginklo draudimo organizaciją (OPCW), kurį bandė atlikti keturi Rusijos piliečiai. Balandžio 13 dieną įtariamieji buvo išsiųsti iš Nyderlandų teritorijos.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė kaltinimus "dar viena surežisuota propagandos akcija" ir pareiškė, kad "antirusiška šnipinėjimo manija" sukelia rimtą žalą dvišaliams santykiams.

  Vėliau kaltinimus prieš Rusiją paskelbė JAV ir Kanada, teigdamos, kad septyni "GRU darbuotojai" prisidėjo prie programišių atakos prieš JAV rinkimų sistemą, branduolinę kompaniją "Westinghouse", antidopingo agentūras ir įvairių šalių sporto federacijas. Be to, tariami "GRU pareigūnai" kaltinami duomenų vagyste ir viešinimu, pinigų plovimu, naudojant kriptovaliutas.

  Dar šia tema

  Lietuvos iniciatyva ES sukurs kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  Ekspertas: Lietuva siūlo Europai kartu "bijoti Rusijos"
  VSD tikina, kad Rusija ketina kištis į 2019 metų Lietuvos rinkimus
  Rusijos URM atsakė į "Microsoft" pareiškimą apie "Rusijos programišius"
  Tegai:
  Nyderlandai, kibernetinės atakos, Rusija, šnipinėjimas

  Svarbiausios temos