01:10 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Medvedevas pareiškė, kad valdžios institucijos sušvelnino aktualias finansines problemas, neleisdamos kritiškai didinti skolos, be to, pavyko išvengti bankų sistemos krizės

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Rusijai pavyko išvengti politinės krizės spąstų,  apie tai ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas rašė žurnale  "Voprosy Ekonomiki", straipsnyje "Rusija-2024: socialinės ir ekonominės plėtros strategija".

  Pasak jo, valdžios institucijos sušvelnino aktualias finansines problemas, neleisdamos kritiškai didinti skolos. Be to, pavyko išvengti bankų sistemos krizės.

  "Mes turime stabilų biudžetą, mažą valstybės skolą, be to, valstybės skola, išreikšta užsienio valiuta (atsižvelgiant į valiutos riziką), yra labai maža", — rašė Medvedevas.

  Švietimas ir mokslas

  Premjeras taip pat straipsnyje iškėlė švietimo, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos klausimus.

  Ministras pirmininkas mano, kad, kalbant apie mokyklinio ugdymo kokybę, Rusija turėtų būti tarp dešimties pirmaujančių šalių.

  Taip pat jis palietė mokslinių tyrimų temą. Pasak jo, dabartinė plėtros išlaidų struktūra yra nepriimtina. Dmitrijus Medvedevas pabrėžė, kad Rusijoje biudžeto lėšos padengia du trečdalius šių išlaidų, o išsivysčiusiose šalyse tas pats procentas priklauso privačioms investicijoms.

  "Svarbiausia valstybės funkcija yra ne tiesiogiai padidinti finansavimą, bet sukurti erdvę pažangiam technologiniam reguliavimui, patraukliai technologinei platformai, skirtai pažangiems sprendimams įgyvendinti", — rašė Medvedevas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad svarbu tobulinti darbo žmonių įgūdžius. Jo nuomone, tai jau savaime yra rodiklis, kad ekonomika eina į priekį.

  Pasak Medvedevo, šalyje vidutiniškai kiekvienas darbuotojas kas penkerius metus kelia savo kvalifikaciją ir, atsižvelgiant į tarptautinę patirtį, šis rodiklis turėtų būti 2-3 kartus didesnis.

  Sveikata ir medicina

  Kalbėdamas apie sveikatos priežiūrą, ministras pirmininkas pabrėžė, kad reikia gerinti medicinos paslaugų kokybę. Jis taip pat pažadėjo, kad iki 2022 metų pirminės sveikatos priežiūros paslaugos būtų prieinamos visose Rusijos vietovėse.
  Pasak jo, iki 2024 metų planuojama  95 proc. padidinti ambulatorinės medicinos pagalbos tarnybų gydytojų skaičių.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Be to, jis pažymėjo, kad sveikatos priežiūros darbų personalizacija reiškia ligų prevenciją ir gydymą, taip pat asmeninių gydymo priemonių kūrimą.

  Be to, Medvedevas mano, kad svarbu plėtoti nuotolinę mediciną ne tik atokiose vietose, bet ir metropolinėse zonose.

  "Dėl šios technologijos atsirado nauja rinka, kurios apimtis ateinančiais metais viršys vieną milijardą dolerių, tačiau socialinis aspektas čia vis dar yra svarbiausias", — teigia Rusijos premjeras.

  Kova su skurdu ir socialinė apsauga

  Savo straipsnyje jis kalbėjo socialinės pagalbos bei kovos su skurdu tema.
  Ministras pirmininkas pateikė statistinius duomenis, kad skurdo lygis 1990-aisiais buvo didesnis kaip 30%, iki 2012 metų sumažėjo iki 10,7%, bet dabar vėl pakilo iki 13,2%.

  Medvedevas mano, kad socialinės pagalbos teikimas asmenims, kuriems ši pagalba yra būtina, yra pagrindinis socialinės apsaugos sistemos modernizavimo vektorius. Dėl to bus galima remti tuos, kurie "negali savarankiškai spręsti savo socialinių ir ekonominių problemų, t.y. pažeidžiamas socialines grupes".

  Taigi, jo nuomone, reikalinga informacinė platforma, kuri ne tik padėtų kovoti su skurdu, bet ir leistų nustatyti jo atsiradimo priežastis.

  Medvedevas pažymėjo, kad vieningos valstybinės socialinės apsaugos informacinės sistemos sukūrimas yra svarbus žingsnis šia linkme.

  Dar šia tema

  Rusija įspėjo JAV dėl ginklų panaudojimo kosmose
  Rusijos gynybos ministerija parodė naujausių priešlaivinių raketų smūgius
  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Erdoganas papasakojo, kaip Turkija ir Vokietija gynė teisę pirkti dujas iš Rusijos
  Tegai:
  politinė krizė, Rusija

  Svarbiausios temos