05:44 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Amerikos apžvalgininkas teigia, kad Rusijos ekonomika gerai pasiruošė bet kokiems ekonomikos blogėjimo atvejams

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Dar nuo 2014 metų Rusijos ekonomika veikia pagal "pesimistiškiausius scenarijus", Centrinis bankas yra pasiruošęs sankcijoms ir mažinti naftos kainas, mano "Forbes" kolumnistas Kenas Rapoza.

  JAV doleriai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Autorius cituoja Centrinio banko pirmojo pirmininko pavaduotojos Ksenijos Judajevos žodžius, ji neseniai sakė, kad reguliuotojas atsižvelgė į visus situacijos pablogėjimo scenarijus, įskaitant naftos kainos sumažėjimą iki 35 dolerių už barelį. Rapoza pabrėžia, kad Rusijos biudžetas yra pagrįstas naftos kaina apie 50 JAV dolerių, o jei žaliavų kaina taps mažesnė už šį rodiklį, jį (biudžetą — Sputnik) teks mažinti.

  Straipsnyje pažymima, kad JAV grasina Rusijai naujomis sankcijomis, tačiau kol kas neaišku, dėl ko jos kils.

  "Vašingtone pastaruoju metu bastosi įvairių oligarchų įdarbinti teisininkai, kurie stengiasi įtikinti Kongreso narius, kad reikia skelbti sankcijas prieš jų konkurentus, tačiau Trampo administracija siekia įvesti individualias sankcijas prieš svarbius rusus su garsiais vardais", — rašo "Forbes" autorius.

  Kolumnistas pabrėžia, kad Maskva turi yra planą, net jei JAV apribos Rusiją dolerio naudojimo atžvilgiu, greičiausiai, turint omenyje Rusijos ekonomikos "dedolerizacijos" politiką.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko  Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

  Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė importo pakeitimo politiką ir ne kartą pareiškė, kad  neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

  Neseniai kai kurios žiniasklaidos pranešė, kad Rusijos vyriausybė tariamai rengia projektą, pagal kurį ketina "dedolerizuoti" ekonomiką. Teigiama, kad vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas po savaitės ketina patvirtinti šį planą.

  Rusijos prezidento patarėjas Andrejus Belousovas Rusijos energetikos savaitės kuluaruose patvirtino, kad šis darbas atliekamas prezidento įsakymu.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Rusija pavadinta pagrindine anglies tiekėja Ukrainai
  Rusijai pavyko išvengti politinės krizės spąstų
  Kudrinas įvertino sugriežtintų sankcijų Rusijai poveikį
  Tegai:
  Rusijos ekonomika, ekonomika

  Svarbiausios temos