05:31 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  21

  MIA "Rossija segodnia" žurnalistai palaiko Kirilą Višinskį, kuris jau 150 dienų praleido kalėjime

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Maskvoje įvyko "RIA Novosti Ukraine" vadovo Kirilo Višinskio, kuris  areštuotas jau 150 dienų, palaikymo akcija, pranešė RIA Novosti.

  MIA "Rossija segodnia" pastato kieme susirinko dešimtys žmonių, kurie iškėlė plakatus ir sudarė Višinskio portretą su žymėmis #CeEuropa ir #TruthnotTreason.

  Vėliau paleido į dangų baltus oro balionus.

  Акция в поддержку Кирилла Вышинского на Забовском бульваре, 12.10.2018
  © RIA Novosti . Евгений Биятов
  Plakatai su žymėmis #CeEuropa ir #TruthnotTreason

  "Aišku, viena akcija nieko neišspręs, bet tokių akcijų bus šimtai", — sakė agentūros generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad Kijevo valdžia pavertė "tikrą sąžinės kalinį" "šantažo ginklu" ir "keitimo į teroristus ginklu".

  Šioje situacijoje galima tikėtis tik tarptautinės profesionalios žurnalistų bendruomenės neabejingumo, pridūrė Kiseliovas. Jis taip pat išreiškė viltį, kad "spaudimas, kurį patirs Kijevo valdžios institucijos, padidės".

  Акция в поддержку Кирилла Вышинского
  © Sputnik / Сергей Мамонтов
  Į dangų paleido baltus oro balionus

  "Aš kreipiuosi į amerikiečių kolegas, <...> kurie vadovaujasi savo pirmąja Konstitucijos pataisa, kur žodžio laisvė yra šventa. Tegul apgina žurnalistą", — apibendrino Kiseliovas.

  Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės 15 dieną netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.
  Chersono miesto teismas nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą 60 dienų, be galimybės paleisti už užstatą, tačiau pasibaigus šiam laikotarpiui pratęsė terminą.

  Višinskis jau daugiau nei 100 dienų laikomas tardymo izoliatoriuje. Šią savaitę jo areštas buvo pratęstas iki lapkričio 4 dienos. Gynyba pateikė skundą dėl Višinskio arešto, tačiau teismas jį atmetė.

  Pas Višinskį neįleidžia konsulinių darbuotojų, paaiškinant tai tuo, kad žurnalistas turi Ukrainos pilietybę.

  Teismo posėdžio metu žurnalistas kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pagalbos, o taip pat pareiškė, kad jis ketina atsisakyti Ukrainos pilietybės.

  Vladimiras Putinas pavadino padėtį beprecedente. Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad tai yra savavališki veiksmai, Maskva išsiuntė protesto pareiškimą į Kijevą, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidą. Be to, priešais Ukrainos ambasadą Maskvoje vyko protesto akcija, skirta Višinskiui paremti.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  Tegai:
  palaikymas, žurnalistai, Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos