08:09 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Jungtinių Amerikos Valstijų taikomos ribojamosios priemonės paskatino naftos kainų augimą ir rublio silpnėjimą, bet, nepaisant to, Rusijos ekonomika tik sustiprėjo

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. JAV sankcijos sukėlė "netikėtą augimą" Rusijos ekonomikoje, rašo "Wall Street Journal".

  Pažymima, kad Jungtinių Amerikos Valstijų taikomos ribojamosios priemonės paskatino naftos kainų augimą ir rublio silpnėjimą, bet, nepaisant to, Rusijos ekonomika tik sustiprėjo.

  Anot leidinio, Vašingtono sankcijos prieš Teheraną atvedė prie to, kad nuo rugpjūčio vidurio nafta pabrango 14 procentų, o tai leidžia "juodojo aukso" eksportuotojams iš Rusijos žymiai padidinti įplaukas. Visų pirma, laikraštis pabrėžia, kad Rusijos naftos kompanijų "Rosneft" ir "Lukoil" kotiruotės 2018 metais išaugo 56 ir 39 procentais atitinkamai.

  Rublis, savo ruožtu, nuo balandžio atpigo 15 procentų, o maža valiutos kaina reiškia Rusijos prekių konkurencingumo didėjimą.

  "Rusija jaučiasi kur kas geriau su didelėmis naftos kainomis ir silpnu rubliu. Biudžeto perspektyvos požiūriu tai du kartus geriau", ― cituoja laikraštis investicijų kompanijos "Aberdeen Asset Management" eksperto žodžius.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko  Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

  Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė pakeistą importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad  neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Kudrinas įvertino sugriežtintų sankcijų Rusijai poveikį
  Rusijos ekonomika yra pasirengusi bet kokioms sankcijoms
  Danija pasiūlė skirti laisvės atėmimo bausmę už "prorusišką" poziciją
  Britanijos URM: Europos Sąjunga patvirtins naujas sankcijas Rusijai
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos