02:58 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (246)
  113

  Rusijos ministras pirmininkas sakė, kad nuo sankcijų kenčia visi, be to, Rusijos ir ES santykiai degraduoja

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Rusijos vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas teigia, kad Europos Sąjunga dėl sankcijų Rusijai prarado apie šimtą milijardų eurų, praneša RIA Novosti.

  Penktadienį, forumo "Europa-Azija" metu, Rusijos ministrų kabineto vadovas susitiko su savo kolega iš Belgijos Šarliu Mišeliu. Spaudos konferencijoje Medvedevas papasakojo apie Vakarų finansinius nuostolius.

  "Sankcijos stabdo vystymąsi, bet ne tik Rusijos Federacijos, nors, be jokių abejonių, jos turi įtakos ir mums, bet ir Europos Sąjungai, nuo jų kenčia visi ... Bendra Europos Sąjungos nuostolių suma, kurią jie apskaičiavo, yra beveik šimtas milijardų eurų", — sakė Medvedevas.

  Premjeras taip pat sakė, kad per pokalbį su Europos Komisijos vadovu Žanu Klodu Junkeriu jis pabrėžė, jog Rusijos ir Europos santykiai degradavo.

  "Jau kelerius metus nėra ryšių tarp Europos Komisijos ir Rusijos Federacijos vyriausybės, jau nekalbant apie aukščiausiojo lygio viršūnių susitikimus", — pareiškė Medvedevas.

  Rubliai ir doleriai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Jis priminė, kad Europos Sąjunga tebėra didžiausia partnerė, o Rusijos Federacija visai ES yra ketvirta pagal svarbą partnerė.

  Premjeras taip pat išreiškė viltį, kad Rusija ir Europa suras sąlyčio taškų.

  Anksčiau buvo pranešama, kad JAV specialusis pasiuntinys Ukrainoje Kurtas Volkeris surengė "neviešą" susitikimą su parlamento frakcijų atstovais, ir paskelbė, kad pusė Europos šalių nori atsisakyti sankcijų Rusijai dėl ekonominių nuostolių.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko  Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

  Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė pakeistą importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad  neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

  Rusijos Federacija nuolat pabrėžia, kad sankcijos yra neproduktyvios ir pirmiausia veikia tuos, kurie juos įvedė. Be to, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Vakarai negalės apriboti Rusijos vystymosi ir panaikinti jos suverenumą.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (246)

  Dar šia tema

  Britanijos URM: Europos Sąjunga patvirtins naujas sankcijas Rusijai
  Europa patvirtino, kaip taikyti sankcijas už cheminio ginklo panaudojimą
  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Tegai:
  sankcijos, ES

  Svarbiausios temos