16:25 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas pareiškė, kad jei Jungtinės Valstijos ir toliau vienašališkai trauksis iš tarptautinių susitarimų, Rusija imsis atsakomųjų priemonių, įskaitant karines

  VILNIUS, spalio 21  - Sputnik. Rusija smerkia JAV planus pasitraukti iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų, sakė šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, Vašingtonas šantažu tikisi pasiekti, kad Maskva nuolaidžiautų strateginio stabilumo srityje.

  "Rusija ne kartą pareiškė, kad amerikiečiai neturi pagrindo kaltinti Rusiją tariamai pažeidus šią sutartį", – sakė Riabkovas.

  Diplomatas pareiškė, kad jei Jungtinės Valstijos ir toliau vienašališkai trauksis iš tarptautinių susitarimų, Rusija imsis atsakomųjų priemonių, įskaitant karines

  "Tačiau nesinorėtų prie to prieiti", – sakė Riabkovas.

  "Šiurkšti Amerikos politika kelia vis didesnį pasipiktinimą daugelyje pasaulio šalių ir tarptautinėje bendruomenėje. Vašingtonas neturėtų nuvertinti šių pokyčių", – pridūrė diplomatas.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad  Vašingtonas neketina laikytis Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų, "kai Maskva ją pažeidžia".

  Trampo pareiškimas buvo sukritikuotas ir JAV. Senatorius Rendis Polas pareiškė, kad JAV neturėtų trauktis iš sutarties.

  "Štai kodėl (JAV prezidento patarėjas – Sputnik) Džono Boltono nederėtų leisti bet kur užsienio politikoje. Tai panaikins dešimtmečius trukusią dvišalę ginklų kontrolę, sukurtą Reigano laikais", – rašė senatorius savo Twitter paskyroje.

  Pasak jo, būtina pašalinti visas problemas, susijusias su Sutartimi dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų.

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų buvo pasirašyta 1987 metų gruodžio 8 dieną, TSRS lyderio Michailo Gorbačiovo vizito Vašingtone metu. Dokumentas  neterminuotas, tačiau kiekviena šalis turi teisę ją nutraukti, pateikdama tam svarių argumentų.

   

  Dar šia tema

  Medvedevas papasakojo apie milijardinius ES nuostolius dėl sankcijų
  Lenkija ketina atkurti pulką prie sienos su Lietuva ir Rusija
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos