00:38 2018 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Baltarusija, archyvinė nuotrauka

  Rusijos ambasadorius: Maskva laikys Baltarusijos užpuolimą Rusijos užpuolimu

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  6510

  Pasak Rusijos ambasadoriaus, JAV karinės bazės Lenkijoje sukūrimas yra nerimą keliantis veiksnys, kurio nereikėtų ignoruoti

  VILNIUS, spalio 22 - Sputnik. Maskva laikys bet kokį karinį išpuolį prieš Baltarusiją kaip Rusijos užpuolimą, pareiškė Rusijos ambasadorius Minske Michailas Babič.

  "Labai svarbus momentas, manau, <...> ir mūsų Baltarusijos partneriams, ir tiems, kurie ką nors planuoja: bet koks karinio pobūdžio užpuolimas prieš Baltarusiją bus laikomas užpuolimu prieš Rusiją, su visomis pasekmėmis", ― sakė Babič  televizijos kanalui "Belarus 1".

  Taip diplomatas komentavo planus dislokuoti JAV bazę prie Baltarusijos sienos. Pasak ambasadoriaus, tai yra "nerimą keliantis veiksnys, ir jo nereikėtų ignoruoti".

  "Mes turime absoliutų tarpusavio supratimą su savo partneriais Baltarusijoje, turime regioninę kariuomenės ir pajėgų grupę, sukūrėme visus komponentus, kurie yra būtini tiek gynybai, tiek atsakiniam smūgiui", ― sakė ambasadorius.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad JAV vis dar svarsto galimybę dislokuoti nuolatinę Amerikos bazę Lenkijoje, o Varšuva pasirengusi sumokėti "milijardų milijardus dolerių". Atsakydamas į tai, Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolijus Glazas pabrėžė, kad JAV karinės bazės sukūrimas Lenkijoje nepadės palaikyti stabilumą regione. Pasak jo, Minskas stebi padėtį ir atsižvelgs į pokyčius, jei tokie planai bus įgyvendinti.

  Dar šia tema

  Lenkija atėmė iš Lietuvos "mylimiausios Trampo sugulovės" vardą
  Lenkija ketina atkurti pulką prie sienos su Lietuva ir Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos