19:34 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  s prie kavinės Separ pastato, kur vyko sprogimas ir žuvo DLR vadovas Aleksandras Zacharčenka

  Maskva paaiškino, kodėl laiko Kijevą prisidėjusiu prie Zacharčenkos nužudymo

  © Sputnik / Валерий Мельников
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  48 0 0

  Nepripažintos Donecko liaudies respublikos vadovas žuvo rugpjūčio pabaigoje sprogimo metu kavinėje "Separ" Donecko centre

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas papasakojo, kad Kremlius daro išvadas apie Kijevo prisidėjimą prie Donecko liaudies respublikos (DLR) vadovo Aleksandro Zacharčenkos nužudymo, remdamasis informacija, surinkta įvykio vietoje, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, bylą tiria vietos vidaus reikalų organai, o Maskva remiasi duomenimis, kuriuos gauna iš jų.

  "Šio nužudymo aplinkybių ir užsakovų išaiškinimo, kuris šiuo metu vyksta nusikaltimo vietoje pagrindu. O taip pat kitų teroristinių išpuolių, įvykusių Donbaso respublikose, pagrindu", — pareiškė Peskovas.

  Nepripažintos DLR vadovas Aleksandras Zacharčenka žuvo rugpjūčio 31 dieną sprogimo metu kavinėje "Separ" Donecko centre. Taip pat žuvo jo apsaugininkas, o pajamų ir mokesčių ministras Aleksandras Timofejevas buvo sunkiai sužeistas. Iš viso sprogimo metu nukentėjo vienuolika žmonių.

  Respublikos valdžia mano, kad tai buvo teroro išpuolis. Po Zacharčenkos nužudymo laikinai einančiu respublikos vadovo pareigas buvo paskirtas atstovas derybose Minske Denisas Pušilinas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino Zacharčenkos nužudymą niekšišku poelgiu. Savo ruožtu, oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad nėra jokių abejonių, kad Kijevas yra prisidėjęs prie šio nusikaltimo.

  Dar šia tema

  DLR lyderis Aleksandras Zacharčenka žuvo sprogimo metu Donecke
  DLR papasakojo sprogimo, kurio metu žuvo Zacharčenka, detales
  DLR apkaltino Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie Zacharčenkos nužudymo
  Tegai:
  Kremlius, Rusija, Dmitrijus Peskovas, Kijevas, Aleksandras Zacharčenka

  Svarbiausios temos