04:30 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)
  270

  JAV leidinio teigimu, jokios oro pajėgos nenorėtų susitikti su Rusijos oro gynybos sistemomis mūšyje

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Su Rusijos zenitinėmis raketų sistemomis S-400 "neverta juokauti", rašo JAV karinis žurnalas "National Interest".

  Leidinyje rašoma, kad aplink S-400 kompleksus nuolat kyla ginčų. JAV grasina šalims sankcijomis vien tik dėl Rusijos oro gynybos sistemų pirkimo, tačiau pasaulio valstybės nepraranda susidomėjimo šiomis sistemomis, ir tai rodo šiais metais sudarytos sutartys dėl S-400 tiekimo Indijai ir Kinijai. Žurnale pabrėžiama, kad jokios oro pajėgos nenorėtų susitikti su Rusijos oro gynybos sistemomis mūšyje.

  Autorius primena, kad šiuolaikinio komplekso pirmtako – S-300 kūrimas prasidėjo praėjusio šimtmečio 60-aisiais metais, o apsiginklavimas juo įvyko 1978 metais. Nuo to laiko S-300 buvo nuolat tobulinami, įdiegtos naujos modifikacijos, viena iš kurių – S-300PMU-2 netgi vadinama S-400 "ankstyvąja versija".

  Šiuolaikinėse sistemose naudojamos naujos radiolokacinės stotys, leidžiančios S-400 pamatyti beveik bet kokį oro taikinį. Be to, oro gynybos sistema gali naudoti keturias skirtingų tipų raketas su skirtingais svoriais ir pajėgumais, todėl vienas S-400 kompleksas gali veikti kaip beveik visavertė ešelonuota oro gynybos sistema.

  Rusijos gynybos ministerija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  S-400 pajėgumai gali atrodyti kaip rimtas šuolis palyginti su jo pirmtako rodikliais, tačiau daugelis pažangių funkcijų, įskaitant balistinių raketų sulaikymą, tarpusavio keičiamas modulines raketas  jau ilgą laiką buvo sistemoje, o S-400 tik remiasi jau turimais S-300 pranašumais, tapusi tuo tarpu dar pavojingesnė.

  Rusijoje eksploatuojamos S-400 "Triumf" zenitinės raketų sistemos (pagal NATO klasifikaciją – SA-21 Growler). Sistema skirta veiksmingai apsaugoti svarbiausius politinius, administracinius, ekonominius ir karinius objektus nuo aviacijos atakų, strateginių sparnuotųjų, taktinių ir operacinių-taktinių balistinių raketų, taip pat vidutinio veikimo balistinių raketų kovinio ir radioelektroninio pasipriešinimo sąlygomis.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)

  Dar šia tema

  Trampas pripažino, kad JAV atsilieka nuo Rusijos kosminių pajėgų formavime
  Žirinovskis "prasitarė" apie kompleksus S-700, "apimančius visą planetą"
  JAV žvalgybinis lėktuvas buvo pastebėtas prie pietinių Rusijos sienų
  Galingiausi pasaulyje rusiški raketnešiai praskrido virš Šiaurės jūros
  Absoliutus tikslumas: Rusijoje įvyko mokymai sunaikinti sparnuotąsias raketas
  Tegai:
  oro gynybos sistemos, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos