18:37 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Rusijos lyderis pabrėžė, kad jei JAV nuspręs dislokuoti naujas raketas Europos teritorijoje, sukels Europos šalims atsakomojo smūgio grėsmę

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva atsakys tuo pačiu, jei į Europą bus pristatytos naujos JAV raketos, praneša RIA Novosti.

  Komentuodamas galimą JAV pasitraukimą iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, Rusijos prezidentas pažymėjo, kad pagrindinis klausimas yra tai, ką Amerika darys su raketomis.

  "Kalbant apie Europą, žinoma, svarbiausias klausimas, jei Jungtinės Valstijos vis tiek pasitrauks iš šios Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, – ką jos darys su šiomis raketomis", – pareiškė Putinas.

  Rusijos lyderis pabrėžė, kad jei JAV nusiųs raketas į Europą, tada su tuo sutinkančios šalys sukels atsakomųjų priemonių riziką savo teritorijoms.

  Putinas pažymėjo, kad nesupranta, kokiu tikslu reikia sukelti Europai tokį didelį pavojų. Tačiau jis pabrėžė, kad tokį pasirinkimą padarė ne Rusija, bet Jungtinės Valstijos.

  JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo

  JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie šalies pasitraukimą iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo. Jis pareiškė, kad neva Rusija daugelį metų pažeidžia susitarimą. Be to, JAV vadovas pasakė, kad šalis "turi kurti ginklus".

  Pastaruoju metu Maskva ir Vašingtonas vienas kitą kaltina branduolinio susitarimo pažeidimu. JAV Kongresas siūlė parengti dokumentą, nukreiptą prieš Rusiją, kad Amerika galėtų pasitraukti pagal tą pačią schemą, kaip ir sutartyje dėl priešlėktuvinės gynybos.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad laikosi įsipareigojimų pagal sutartį. Be to, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija turi klausimų Jungtinėms Valstijoms dėl to, kaip jos pačios vykdo sutarties punktus.

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo buvo pasirašyta 1987 metais tarp Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano. Susitarimas numatė visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų sumažinimą.

  Pats Michailas Gorbačiovas pabrėžė, kad skubia tvarka reikia išaiškinti, ko nori pasiekti Vašingtonas, pasitraukdamas iš sutarties. Jis pažymėjo, kad JAV yra tam tikroje aklavietėje, ir, norėdama išeiti iš jos, pasirinko neatsakingiausią kelią.

  Dar šia tema

  Rusija yra susirūpinusi dėl JAV naujų raketų sistemų kūrimo
  JAV nuolatinė atstovė NATO pagrasino sunaikinti Rusijos raketas
  Rusijos URM sureagavo į JAV planus pasitraukti iš branduolinio susitarimo
  Trampas pareiškė, kad JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija
  Gorbačiovas: JAV nuėjo neatsakingu keliu, pasitraukusios nuo nusiginklavimo sutarties
  Ekspertas: Lietuva pateks į Rusijos spaudimą, JAV pasitraukus iš branduolinio susitarimo
  Tegai:
  Europa, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos