05:03 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Ekspertai teigia, kad Rusija planuoja atsisakyti dolerio ne tam, jog pakenktų gyventojams, bet siekdama apsisaugoti nuo naujų sankcijų

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Tikėtinas dolerio atsisakymas gali šiek tiek paveikti Rusijos ekonomiką, įsitikinę ekspertai, kuriuos apklausė laikraštis "Izvestija".

  Rubliai ir doleriai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Ekonomistai mano, kad dolerio atsysakymas pirmiausia gali paveikti didmiesčius, nes būtent ten apyvartoje yra popieriniai doleriai, kurių, kaip manoma, Rusijoje sukaupta apie 80 mlrd. Tačiau atsiskaitymo ne grynaisiais  mažmeninės valiutos apyvartos rizika yra mažesnė. Tuo pačiu metu, pasak ekspertų, gyventojams rizika turi teorinę prasmę dėl sudėtingo ir potencialiai nepalankaus dolerio apyvartos keitimo proceso. Be to, pasak ekspertų, rizika indėliams yra minimali ir daugiausia kyla iš JAV pusės, tačiau prieš tai rengiamos atitinkamos priemonės.

  Ekspertai pridūrė, kad procesas užtruks ilgą laiką: su kai kuriais rangovais gali būti neįmanoma pasirašyti naujas sutartis, o kitiems — teks kompensuoti valiutos kurso svyravimus.

  Be to, ekonomistai pabrėžia, kad idėja atsisakyti dolerio motyvuojama ne "noru pakenkti gyventojams", turintiems indėlius užsienio valiuta ar grynaisiais, tačiau pagrįsta apsaugos priemonėmis, jei Maskvai bus taikomi nauji apribojimai.

  Neseniai kai kurios žiniasklaidos pranešė, kad Rusijos vyriausybė tariamai rengia projektą, pagal kurį ketina ekonomikoje atsisakyti dolerio. Teigiama, kad vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas po savaitės ketina patvirtinti šį planą.

  Rusijos prezidento patarėjas Andrejus Belousovas Rusijos energetikos savaitės kuluaruose patvirtino, kad šis darbas atliekamas prezidento įsakymu.

  Dar šia tema

  "Bank of America" ekspertai įspėjo apie naują pasaulinę krizę
  Vokietijos žiniasklaida papasakojo, kaip Rusija atsikrato dolerio diktato
  Amerikos analitikas paaiškino, kaip sankcijos kenkia dolerio hegemonijai
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos