01:30 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas, archyvinė nuotrauka

  Medvedevas pasirašė dekretą dėl atsakomųjų veiksmų prieš Ukrainą

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4810

  Visų pirma, sankcijos turės įtakos Ukrainos Konstitucinio Teismo teisėjams, parlamento deputatams, didiesiems Ukrainos verslininkams ir Petro Porošenko administracijos pareigūnams

  VILNIUS, lapkričio 1 - Sputnik. Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pasirašė dekretą dėl atsakomųjų priemonių prieš Kijevo sankcijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vyriausybės spaudos tarnybą.

  Apribojimai paveiks 322 fizinius ir 68 juridinius asmenis. Jie numato pinigų, vertybinių popierių ir turto įšaldymą, taip pat draudimą išvežti kapitalą iš Rusijos.

  Visų pirma, šios priemonės turės įtakos Ukrainos Konstitucinio Teismo teisėjams, parlamento deputatams, didiesiems Ukrainos verslininkams ir Petro Porošenko administracijos pareigūnams.

  "Rezoliucija skirta nedraugiškiems Ukrainos veiksmams prieš Rusijos piliečius ir juridinius asmenis pasipriešinti bei dvišaliams santykiams normalizuoti", — rašoma pranešime.

  Praėjusią savaitę Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl specialių ekonominių priemonių, susijusių su nesąžiningais ir prieštaraujančiais tarptautinei teisei Ukrainos veiksmais prieš Rusijos piliečius. Pabrėžiama, kad priemonės neturės įtakos Ukrainos žmonėms apskritai.

  Maskva panaikins apribojimus, jei Kijevas nutrauks sankcijas Rusijos piliečiams ir bendrovėms.

  Maskvos ir Kijevo santykiai

  Rusija, reaguodama į Kijevo veiksmus, įvedė atsakomąsias sankcijas. Gegužę Ukraina išplėtė sankcijas Rusijos juridiniams ir fiziniams asmenims, taip pat pratęsė apribojimus, nustatytus ankstesniais metais.

  Be to, 2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "valstybe-agresore".

  Kijevas ne kartą kaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus, tarp jų ir prisidėjimu prie konflikto šalies pietryčiuose, dalyvavimu "hibridiniame kare", šnipinėjimu ir kibernetinių išpuolių vykdymu.

  Rusija neigia kaltinimus ir laiko juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ukraina įvardijo susitaikymo su Rusija sąlygą
  Ukraina parengė planą "B" "Nord Stream-2" paleidimo atveju
  Ukraina papasakojo, kaip Volkeris grasino panaikinti antirusiškas sankcijas
  Ukraina papasakojo, kaip užsitraukė gėdą prieš visą pasaulį
  Tegai:
  sankcijos, Ukraina, Dmitrijus Medvedevas

  Svarbiausios temos