18:28 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  1909

  Nors šalių, kurių piliečiai galės išduoti įvažiavimo dokumentus internetu, sąrašas nėra patvirtintas, vietos valdžios institucijos tikisi, kad kaimyninė Lietuvos Respublika bus viena iš tų valstybių

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Kaliningrado srities valdžia tikisi žymiai padidinti turistų srautą, įvedusi elektronines vizas užsieniečiams, praneša RIA Novosti su nuoroda į regiono kultūros ir turizmo ministrą Andrejų Jermaką.

  Elektroninės vizos bus įvestos nuo kitų metų liepos 1 dienos. Užsieniečiai, norintys atvykti į Vakarų Rusijos regioną, turės ne mažiau kaip prieš tris dienas iki numatomos įvažiavimo datos pateikti paraišką ir užpildyti formą specialioje interneto svetainėje. Po to užsienio turistai gaus pranešimą apie leidimą atvykti.

  Anot Jermako, kitais metais dėl naujovės į Kaliningrado sritį gali atvykti apie 1,7 mln. turistų, o pagrindinių rodiklių, įskaitant turizmo pajamas, augimas sudarys apie 7 proc.

  "Mes turime dvi pagrindines gaires, kurios sako, kad mes galime padaryti kitus metus ne blogesnius už šiuos: pirmoji — tai elektroninės vizos nuo 2019 metų liepos 1 dienos, o antroji — geras kultūrinių ir masinių renginių planas", — pabrėžė pareigūnas.

  Šių metų sezonas buvo beprecedentis dėl dviejų priežasčių — Pasaulio futbolo čempionato ir nebūdingų regionui orų. Pasak Jermako, sausio-rugpjūčio mėnesiais Kaliningrado sritį aplankė daugiau nei milijonas žmonių, o metų pabaigoje, greičiausiai, šis rodiklis sieks 1,5 mln.

  Kol kas nežinoma, kurių šalių piliečiai galės pasinaudoti elektroninėmis vizomis, tačiau regiono valdžios institucijos mano, kad į šį sąrašą bus įtrauktos ES valstybės, tarp jų Lietuva, Vokietija, taip pat Skandinavijos šalys ir Kinija.

  Jermako duomenimis, turizmo plėtrai 2019 metais iš Kaliningrado srities biudžeto bus skirta 93 milijonai rublių.

  Dar šia tema

  Modernizuojama įvažiavimo į Neringą sistema
  Kaliningrado deputatas paskelbtas "persona non grata" Lietuvoje
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, Kaliningrado sritis, viza, turizmas

  Svarbiausios temos