09:48 2019 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  NATO karinė technika, archyvinė nuotrauka

  Rusija atsakė į NATO generalinio sekretoriaus žodžius apie galimą karą

  © Sputnik / Стрингер
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  12420

  Rusijos deputatai tiki, kad aljansas bando kurstyti konfliktą, siekdamas gauti pinigų

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Rusijos parlamento rūmuose deputatai pakomentavo NATO tarptautinio karinio štabo vadovo generolo leitenanto Jano Brookso žodžius apie galimas aljanso problemas susidūrimo su Rusija atveju, praneša RIA Novosti.

  Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksandras Šerinas pabrėžė, kad taip pasakyta, siekiant padidinti įtampą, susijusią su kompanijų lobizmu.

  "Iš tiesų, visi įtampos didinimai Amerikoje galiausiai baigiasi pinigais", — sakė deputatas.

  Savo ruožtu, Federacijos Tarybos Tarptautinio komiteto narys Olegas Morozovas pažymėjo, kad NATO generolas siekia sukelti europiečių baimę ir tokiu būdu padidinti aljanso finansavimą.

  Anot Morozovo, tokie teiginiai sakomi, turint du tikslus: įteigti pasauliui, kad Rusija yra "agresyvi" ir gali "pradėti karą", o antras — pasakyti europiečiams, kad jie yra neapsaugoti nuo tokios grėsmės. Taigi, NATO "eskaluoja baimę", o europiečiai turi mokėti už saugumą didėjančio pavojaus atveju, mano Morozovas.

  Anksčiau aljanso tarptautinio karinio štabo vadovas generolas leitenantas Janas Brooksas sakė, kad būtina didinti pagrindinių uostų pajėgumus, rasti greitkelius, kurie gali atlaikyti karinės įrangos svorį, ir remontuoti pasenusias geležinkelio linijas, kad nebūtų problemų, kilus kariniam konfliktui su Rusija.

  Be to, anot Brookso, karinio bloko nariai turi gauti visų šalių leidimą kirsti savo oro sienas.

  Baltijos šalių politikai dažnai kalba apie didėjančią "Rusijos grėsmę", tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigia, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų pulti, tačiau naudojasi savo teiginiais  kaip pretekstu diegti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Estijos vadas papasakojo, kaip "nugalės" Rusijos kariuomenę
  Naujos Rusijos ir JAV ginklavimosi varžybos — ką darys Lietuva?
  Amerikos žvalgybinis lėktuvas pastebėtas netoli Kaliningrado srities sienų
  Tegai:
  NATO, Rusija

  Svarbiausios temos