12:35 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Azovo pakrantė Kryme

  Maskva paskelbė apie galimybę nebeprileisti Ukrainos laivų prie Azovo jūros

  © Sputnik / Сергей Мальгавко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  7910

  Rusija gali imtis priemonių, reaguodama į tai, kad Ukraina sulaikė 15 jos laivų, atvykusių į Krymo uostus

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Rusija gali nebeleisti jūrų transporto priemonėms iš Ukrainos įplaukti į Azovo jūrą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos Federacijos Tarybos gynybos komiteto narį Francą Klincevičių.

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Лебедев

  Anksčiau Ukrainos pasienio tarnyba Berdiansko ir Mariupolio uostuose sulaikė 15 Rusijos laivų už "neteisėtą atvykimą į okupuoto Krymo uostus".

  Kaip pažymėjo Klincevičius, Ukrainos valdžios veiksmai skatina Rusiją imtis atsakomųjų priemonių. Pasak jo, Maskva turi visas galimybes nebeleisti jūrų transporto priemonėms iš Ukrainos įplaukti į Azovo jūrą.

  "Ir aš neatmetu, kad tokie veiksmai gali būti atlikti", ― pasakė jis.

  Jis pažymėjo, kad savo veiksmais Kijevas nutraukia susitarimą dėl Azovo jūros ir sukuria "akivaizdų beteisiškumą", nes visi laivai į Krymo uostus patenka teisėtai.

  Situacija Azovo jūroje paaštrėjo po to, kai kovo pabaigoje Ukraina sulaikė Rusijos laivą "Nord", kuriame buvo dešimt rusų.

  Maskva Ukrainos valdžios veiksmus pavadino "jūros terorizmu" ir sugriežtino pasienio patikrinimus Rusijai priklausančioje Azovo jūros dalyje. Ukrainos pasieniečiai, savo ruožtu, apkaltino Rusijos valdžią "griežta laivų sulaikymo ir tikrinimo politika", nepaisydami to, kad net Ukrainos užsienio reikalų ministerija pripažino, jog Rusija laikosi reglamento.

  Azovo jūra
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Krymas tapo Rusijos dalimi 2014 metų kovą po referendumo, kuriame daugiau kaip 96 procentai Krymo gyventojų ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už sujungimą su Rusijos Federacija. Tai pablogino Rusijos ir Ukrainos santykius. Ukraina laiko Krymą savo teritorija ir reguliariai skelbia radikalias idėjas "susigrąžinti" pusiasalį.

  Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad Krymo susivienijimas su Rusija įvyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Kijevas pareiškė apie kariuomenės perkėlimą prie Azovo jūros
  JAV pranašauja Ukrainos karinio jūrų laivyno žlugimą Azovo jūroje
  Ukraina pasiūlė surengti "žaibo karą" ir užimti Maskvą
  Ukraina įvedė baudžiamąją atsakomybę rusams už sienos pažeidimą
  Valstybės Dūma atsakė į Lietuvos raginimą taikyti sankcijas Rusijos uostams
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Azovo jūra

  Svarbiausios temos