23:06 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  76

  Oficiali Užsienio reikalų ministerijos atstovė pavadino nauju anekdotu pranešimą, kad FSB pareigūnai tariamai padėjo GRU darbuotojams be vizų centro patikrinimo gauti Britanijos vizas, pažymėdama, kad "Bellingcat" teigia, jog Petrovas ir Boširovas dirba GRU

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigia, kad Britanijos projektas "Bellingcat" demaskavo savo pačių paskleistą melą, paskelbdamas "naują tyrimą" apie Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą, rašo RIA Novosti.

  "Bellingcat" teigia, kad FSB pareigūnai tariamai padėjo dviem Rusijos piliečiams gauti Didžiosios Britanijos vizas, bandydami "paveikti" britų vizų centrą.

  "Aš laukiau šios akimirkos! Ir ji atėjo. "Bellingcat" atskleidė savo melą", — sakė Zacharova savo Facebook paskyroje.

  Oficiali Užsienio reikalų ministerijos atstovė pavadino nauju anekdotu pranešimą, kad FSB pareigūnai tariamai padėjo GRU darbuotojams be vizų centro patikrinimo gauti Britanijos vizas, pažymėdama, kad "Bellingcat" teigia, jog Petrovas ir Boširovas dirba GRU.

  Solsberis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алекс Макнотон

  "Buvo būtina pridėti: o Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnai, didžiam Rusijos gvardijos pavydui, tuo metu budėjo kieme. Neįtikėtina! Partnerių vaizduotė neturi ribų", — pridūrė ji.

  Anksčiau "Bellingcat" pranešė, kad Londono paskelbtas įtariamasis "Skripalių byloje" Ruslanas Boširovas neva yra GRU pulkininkas Anatolijus Čepiga, o Aleksandras Petrovas tariamai yra GRU karo medicinos gydytojas Aleksandras Miškinas.

  Savo ruožtu Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Didžiosios Britanijos projektas "Bellingcat" yra glaudžiai susijęs su specialiosiomis tarnybomis ir yra skirtas skelbti informaciją, kuria siekiama paveikti visuomenės nuomonę.

  Skripalių byla

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė  tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Taip pat Liuksemburge vykusiame susitikime užsienio reikalų ministrai aptarė Rusijai priskirtų "kibernetinių išpuolių prieš Cheminio ginklo draudimo organizciją" padarinius ir surengė derybas su šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) atstovais.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Skripalis nepatikėjo, kad Rusija kalta dėl jo apnuodijimo
  Skripalio dukterėčia nori susitikti su Boširovu ir Petrovu
  Europa patvirtino, kaip taikyti sankcijas už cheminio ginklo panaudojimą
  Teresa Mei paskelbė apie Britanijos ketinimą keisti santykius su Rusija

  Svarbiausios temos