10:13 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Sergejus LAvrovas, archyvinė nuotrauka

  Lavrovas paragino Vokietijos URM paveikti Kijevą, kad būtų išvengta provokacijų

  © Sputnik / Виталий Белоусов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Rusija pabrėžė, kad Ukrainos laivų veiksmai Kerčės sąsiauryje buvo suplanuoti Ukrainos valdžios ir pažeidė tarptautines teisės normas

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paragino Vokietijos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą paveikti Ukrainos vadovybę, kad ji sustabdytų provokacijas, praneša Rusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Telefono pokalbio metu Lavrovas pabrėžė, kad Ukrainos valdžia iš anksto suplanavo provokacinius veiksmus, pažeisdama tarptautinę teisę.

  "Kijevas sąmoningai sukėlė grėsmes ir riziką saugiam laivų judėjimui Juodojoje jūroje, Ukrainos laivyno karo laivų jūreivių gyvybėms", — teigiama Rusijos URM pranešime.

  Lavrovas paragino Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovą "padaryti įtaką" Ukrainos vadovybei, kad būtų "užkirstas kelias tolesnėms provokacijoms, norint įtikti  vidaus politinei konjunktūrai".

  Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka.
  Пресс-служба президента Украины

  Prieš ministrų pokalbį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel aptarė padėtį Kerčės sąsiauryje.

  Lapkričio 25-ąją Ukrainos kariniai laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jany Kapu" kirto Rusijos valstybinę sieną ir tokiu būdu pažeidė JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius.

  Laivai atvyko į laikinai uždarytą Rusijos vandenų zoną ir keletą valandų atliko pavojingus manevrus, bei nevykdė Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų išplaukimo iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Antradienį teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Dar šia tema

  Belgijos parlamentaras palaikė Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  Seimas ragina NATO didinti karinį buvimą dėl "Rusijos agresijos prieš Ukrainą"
  URM praneša, kaip keliauti į Ukrainą karo padėties metu
  Amerikos lėktuvas atliko žvalgybą virš Kerčės sąsiaurio
  Tegai:
  Vokietija, Rusija, Heiko Maas, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos