01:31 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  254

  Susitikimo metu "Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos" frakcijos pirmininko pavaduotojas Rolandas Paksas spėjo, kad kitais metais Europos Parlamento politinis vektorius galėtų pasikeisti

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pasiūlė sukurti neoficialią darbo grupę, kurioje dalyvaus Europos Parlamento deputatai, kurie bus pasirengę pradėti dialogą, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Tokią iniciatyvą jis iškėlė derybose su Europos parlamentaru iš Lietuvos, "Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos" frakcijos pirmininko pavaduotoju Rolandu Paksu.

  "Galima aptarti neformalios mūsų parlamento ir Europos Parlamento darbo grupės sukūrimą — tie deputatai, kurie palaikys pirmąjį žingsnį", — sakė Valstybės Dūmos pirmininkas.

  Pasak jo, Europos Parlamento nariai turėtų suprasti, kad Rusija pasisako už lygiavertį dialogą, kuris grindžiamas nesikišimo į kitų valstybių reikalus principais. EP narys palaiko Volodino iniciatyvą ir mano, kad ji yra paskelbta tinkamu laiku.

  "Tačiau Europos Parlamente nėra dialogo. Taip pat ir diskusijų klausimais, kuriuos prieš pateikiant svarstyti Europos Parlamentui arba priimant sprendimą, būtų geriau iš pradžių apsvarstyti su kolegomis ir išgirsti jų nuomonę", — sakė Volodinas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad neoficialiai darbo grupei galėtų vadovauti Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus.

  Savo ruožtu Paksas spėjo, kad 2019 metais EP politinis vektorius galėtų pasikeisti. Pasak jo, būsimuose rinkimuose gali laimėti kitos jėgos.

  Rusija pasirengusi dialogui su Lietuva, pareiškė Matvijenko >>

  "Rinkimai į Europos Parlamentą vyks kitų metų gegužės mėnesį. Jėgos, kurios laimės, bus kitokios. Dabar du trečdaliai parlamentarų, jei ne daugiau, padeda užtikrinti, kad Europos Sąjunga išliktų vieninga. Tačiau po rinkimų atsiras ir kitos jėgos", — pareiškė Paksas.

  Jis taip pat apgailestavo, kad Europos Sąjunga neišgirdo Londono signalo, kai milijonai žmonių nubalsavo už Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES.

  "Mano tikslas yra pasikalbėti su visais. Geriau ilgas pokalbis nei trumpas karas", — apibendrino Paksas.

  Rinkimai į Europos Parlamentą vyks 2019 metų gegužės mėnesį.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Vakarai apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė sankcijas, vėliau Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių.

  Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Dar šia tema

  Ukraina įvardijo sąlygą, reikiamą, kad Rusija būtų "sumalta į dulkes"
  Politologas: Baltijos šalims "kova" su Rusija svarbesnė už švietimą ir sveikatos apsaugą
  Tegai:
  Rusijos Valstybės Dūma, Europos Parlamentas, Viačeslavas Volodinas, Rolandas Paksas

  Svarbiausios temos