10:35 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  177

  Putinas paaiškino, kodėl nenori kalbėtis su Porošenko

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Vladimiras Putinas pareiškė, kad jis nereaguoja į Petro Porošenko bandymus pasikalbėti telefonu, nes nenori dalyvauti jo "įmantriose kombinacijose".

  "Iš tiesų nėra taip, kad aš tiesiog vengiu ir nenoriu kalbėtis su Petro Aleksejevičiumi. <…> Reikalas tas, kad nenoriu dalyvauti jo rinkimų kampanijoje", — cituoja Putiną RIA Novosti.

  Pasak jo, Porošenko meistriškai sukelia provokuojančias situacijas ir užkrauna Rusijai atsakomybę už tai, kas vyksta, vėliau "norėdamas įrodyti, kad sėkmingai sprendžia iškilusias problemas".

  Ukrainos prezidentas Petras Porošenko
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  Sekmadienį, lapkričio 25 dieną, trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Ukrainos valdžia įvedė karo padėtį. Ji įsigaliojo dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Paskelbtas vaizdo įrašas apie Ukrainos laivų sulaikymą Kerčės sąsiauryje >>

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų. Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

  Dar šia tema

  Putinas aptarė su Saugumo Tarybos nariais padėtį Ukrainos pietryčiuose
  Kremlius pakomentavo karo padėties įvedimą Ukrainoje
  Putinas pareiškė, kad Porošenko atsakingas už provokaciją Kerčės sąsiauryje
  Porošenko vėl pasiskundė, kad Putinas nenori su juo kalbėtis
  Porošenko paskelbė apie kariuomenės padalinių perkėlimą prie Rusijos sienos
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Petro Porošenka, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos