02:25 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Sovietų Sąjungos laikais socialistinės stovyklos šalių specialiosios tarnybos palaikė partnerystės ryšius

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. TSRS laikais KGB ir "Stasi" buvo partnerystės ryšių turinčios tarnybos, priminė žurnalistams Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į klausimą apie Vladimiro Putino vardu išrašytą pažymėjimą.

  Vladimiras Putinas ir Lazaris Matveevas, nuotrauk aiš įvykio vietos
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Anksčiau Vokietijos laikraštis "Bild" pranešė, kad departamentas, dirbęs su "Stasi" archyvais, aptiko tarnybinį pažymėjimą, išduotą dabartinio Rusijos prezidento vardu.

  Kaip "Bild" sakė Konradas Felberis, vadovaujantis "Stasi" archyvus prižiūrinčios institucijos Drezdeno skyriui, turėdamas šį pažymėjimą Vladimiras Putinas turėjo teisę netrukdomas lankytis "Stasi" biuruose. Jis pridūrė, kad tokia galimybė tikriausiai būtų palengvinusi pastangas verbuoti agentus, nes Putinui nebūtų tekę niekam sakyti, kad jis dirba KGB.

  Vokietijos leidinio duomenimis, pagrindinis Vladimiro Putino tapatybę nustatantis dokumentas buvo išduotas dar 1985 metais. Šis pažymėjimas buvo periodiškai atnaujinamas ir reikalingas tam, kad Putinas galėtų lankytis "Stasi" administravimo vietose.

  "Geriau gauti šią informaciją iš mūsų atitinkamų tarnybų, tiksliau, UŽT (Užsienio žvalgybos tarnyba — Sputnik), tačiau galiu spėti štai ką. Kaip žinote, tuo metu, sovietmečiu, tiek KGB, tiek "Stasi" bendradarbiavo. Todėl mes tikriausiai negalime atmesti tokio apsikeitimo pažymėjimais", — cituoja Peskovą "RIA Novosti".

  Užsienio žvalgybos tarnyba atsisakė komentuoti Vokietijos laikraščio "Bild" straipsnį apie pažymėjimą Putino vardu.

  Į pensiją išėjęs KGB generolas majoras Aleksandras Michailovas "RIA Novosti" sakė, kad labiausiai tikėtina, jog tas dokumentas yra leidimas užeiti į ministerijos pastatą, o ne "Stasi" pareigūno pažymėjimas.

  Specialiųjų tarnybų veteranas pastebėjo, kad "mūsų atstovybėje (SSRS KGB — Sputnik) dirbantiems asmenims turėtų būti suteikta teisė įeiti į (VDR Vyriausybės saugumo ministerija) pastatą".

  Dar šia tema

  Porošenko išpranašavo "Putino pergalę", jei bus atidėti Ukrainos prezidento rinkimai
  Putinas paaiškino, kodėl nenori kalbėtis su Porošenko
  Paksas pasiūlė Putinui pradėti demilitarizaciją Baltijos šalyse
  Valstybės Dūma ketina prašyti Putino nustatyti apribojimus Lietuvos uostams
  Tegai:
  KGB, saugumo tarnybos, Vokietija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos