19:15 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  JAV astronautai iki šiol naudojasi pasenusiais skafandrais, kas nuolat didina jiems kylančią riziką, tuo tarpu Rusijoje naudojami naujosios kartos skafandrai

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Rusija gerokai aplenkia JAV kosminių technologijų vystymesi, tai patvirtina Rusijos naudojami naujosios kartos skafandrai, rašo "Der Standard".

  Leidinys pažymi, kad kosminės technologijos asocijuojasi su ateitimi, tačiau Jungtinės Valstijos šiuo klausimu įstrigo praeityje. JAV kosminiai laivai iki šiol skraido su pasenusiais ir nepakankamai galingais kompiuteriais, tuo tarpu Rusijos kosminiai laivai "Sojuz" buvo sukurti, remiantis technologijomis, kurias galima nuolat tobulinti.

  Rusijos lyderystės pavyzdys taip pat yra skafandrai, kuriais Rusijos astronautai naudojasi Tarptautnėje kosminėje stotyje (TKS). JAV naudojami skafandrai sukurti daugiau nei prieš 40 metų, ir jų dizainas, numatytas 15 metų laikotarpiui, yra labai pasenęs, o tai nuolat didina astronautams kylančią riziką, pažymi leidinys su nuoroda į NASA ekspertus.

  Kaip prastos amerikiečių skafandrų būklės pavyzdį "Der Standard" pateikia prieš penkerius metus įvykusį incidentą su italų astronautu Luku Parmitano. Išėjimo į atvirą kosmosą metu jo amerikietiškame skafandre anglies dioksido jutiklis nustojo veikti, Parmitano sprandu ėmė tekėti vanduo, kuris užliejo jam veidą. Šis incidentas baigėsi sėkmingai, tačiau išsamus patikrinimas atskleidė kritinę JAV pagamintų skafandrų būklę. NASA šiuo metu kuria naują skafandrą, tačiau tai gali užtrukti dar kelerius metus.

  Leidinyje pažymima, kad Rusija šiuo aspektu pažengė toli į priekį ir jau naudoja šiuolaikinius skafandrus "Orlan-MKS". Jie turi įmontuotą automatinę aušinimo sistemą, yra specialus jutiklis, kuris įspėja apie skysčių nutekėjimą, o naujoji medžiaga daro jį daug patvaresnį.

  Скафандр Орлан-МКС
  © Sputnik / Евгений Одиноков
  Skafandras "Orlan-MKS"

  Naująjį skafandrą jau išbandė Rusijos kosmonautai Olegas Kononenko ir Sergejus Prokopjevas neseniai vykusioje operacijoje TKS, išeidami į atvirą kosmosą. Be to, publikacijoje pažymima, kad kosminių skrydžių treniruočių metu, kurios greit vyks Žvaigždžių miestelyje, Maskvos priemiestyje, naujuosius Rusijos skafandrus išbandys ir JAV astronautai.

  Dar šia tema

  Rusija įspėjo JAV dėl ginklų panaudojimo kosmose
  Kosmosas akvariume: triukai su "stebuklingais" rašalais
  Penkių eurų aukso moneta įamžins lietuviškosios kosmoso istorijos pradžią
  Lietuvoje kosmoso projektams įgyvendinti skirta 2 mln eurų
  Tegai:
  kosmosas, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos