03:22 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Putinas ir Rusijos gynybos ministras pabrėžia, kad NATO ir šiais metais nuolat didino karinį potencialą šalia Rusijos sienų

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. 2018 metais NATO toliau didino savo karinę infrastruktūrą šalia Rusijos sienų, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Gynybos ministerijos komisijos posėdyje.

  "NATO karinės infrastruktūros didinimas netoli mūsų sienų tęsiasi visus šiuos metus", — sakė Putinas.

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu taip pat pareiškė apie NATO karinio potencialo didėjimą, o tai, anot jo, komplikuoja politinę ir karinę padėtį.

  "Praėję metai pasižymėjo pasaulio karinės ir politinės padėties komplikacijomis. Išlieka JAV kariuomenės ir NATO karinio potencialo augimas", — sakė Rusijos gynybos ministras.

  NATO karinių pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu "BBC" pareiškė, kad Aljansas nemato tiesioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Šoigu papasakojo apie NATO kariuomenės didėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje
  JK admirolui NATO-Rusijos įtampa primena situaciją prieš Pirmąjį pasaulinį karą
  Šoigu paaiškino, kodėl Vakarai nesuvokia Rusijos kaip sąjungininkės
  NATO šalia Rusijos sienų dislokavo 10 tūkstančių karių
  Tegai:
  pajėgų didinimas, Vladimiras Putinas, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos