11:32 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)
  95

  Parodoje buvo pristatyti ginklai — nuo pistoletų iki snaiperinių šautuvų ir granatsvaidžių, savadarbiai sprogstamieji įtaisai, užmaskuoti kaip vaikų žaislai ir kiti daiktai, džihadistų automobilis

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Rusijos gynybos ministerijos pastatų komplekse apžiūrėjo ginkluotės ir technikos pavyzdžių, konfiskuotų iš kovotojų antiteroristinės operacijos Sirijoje metu, parodą, praneša RIA Novosti.

  Visų pirma valstybės vadovui buvo parodytas stendas su trofėjiniu šaltuoju ir šaunamuoju ginklu. Jame pristatyti 97 rūšių ginklai — nuo pistoletų iki snaiperinių šautuvų ir granatsvaidžių — iš 18 pasaulio šalių, tarp jų iš Austrijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Izraelio, TSRS ir Prancūzijos.

  IV Международный военно-технический форум Армия-2018. День третий
  © Sputnik / Андрей Станавов
  Peiliai ir kardai, pristatyti ginklų, konfiskuotų iš kovotojų parodoje

  Be to, Putinas, lydimas gynybos ministro Sergejaus Šoigu, susipažino su kovotojų vadaviete, aprūpinta skaitmeninėmis ir modulinėmis radijo stotimis, IP telefonijos įranga.

  Prezidentui buvo parodytos ir humanitarinės pagalbos, kurią Sirijai teikia JT Pasaulio maisto programa ir Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas, komplektais, kurie vis dėlto buvo konfiskuoti iš kovotojų slėptuvių.

  IV Международный военно-технический форум Армия-2018. День третий
  © Sputnik / Андрей Станавов
  Šarvuotas autmobilis, pagamintas visureigio pagrindu, pristatytas ginkluotės ir technikos, konfiskuotos iš kovotojų Sirijoje, parodoje

  Atskirai Putinas ir Šoigu sustojo šalia savadarbių sprogstamųjų įtaisų pavyzdžių, kuriuos gamina neteisėtų ginkluotų grupuočių nariai. Kai kurie iš jų buvo užmaskuoti kaip vaikų žaislai, alaus dėžutė, akmenys ir kiti daiktai. Taip pat stende buvo pristatytas džihadistų automobilis — neprofesionaliai šarvuotas civilinis visureigis, prikimštas sprogmenų.

  IV Международный военно-технический форум Армия-2018. День третий
  © Sputnik / Виталий Белоусов
  Mirtininko automobilis, pristatytas ginkluotės ir technikos, konfiskuotos iš kovotojų Sirijoje, parodoje

  Kita parodos dalis buvo skirta Rusijos karo policijos darbui Sirijoje, jos naudojamai technikai ir ekipuotei. Ten buvo pristatyti iš kovotojų konfiskuoti dokumentai, anketos, ekstremistinė literatūra, uždraustų organizacijų vėliavos.

  Atskira parodos dalis buvo skirta nepilotuojamiems skraidymo aparatams, numuštiems Rusijos karių Sirijoje. Daugelis dronų buvo pagaminti namie iš medienos, putplasčio ir atsarginių dalių, įsigytų specializuotose parduotuvėse. Nepaisant to, tarp kovotojų naudojamos įrangos buvo ir JAV pagamintas smogiamasis dronas.

  IV Международный военно-технический форум Армия-2018. День третий
  © Sputnik / Андрей Станавов
  Naminės gamygos smogiamasis dronas, pristatytas ginkluotės ir technikos, konfiskuotos iš kovotojų Sirijoje, parodoje

  Putinui buvo parodytas ir pas kovotojus aptiktas nuodingųjų medžiagų (įskaitant ipritą) įrenginys naminei gamybai ir didelio kalibro haubicos, galinčios šaudyti balionais su nuodingosiomis medžiagomis.

  Kaip papasakojo Rusijos nacionalinio gynybos vadybos centro viršininkas Michailas Mizincevas, buvo nuspręsta ateityje perkelti ekspoziciją į parką "Patriot", kad su trofėjų pavyzdžiais galėtų susipažinti karo akademijos kariūnai ir įprasti parko lankytojai.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)
  Tegai:
  karinė technika, ginkluotė, Sirija, Rusija

  Svarbiausios temos