12:34 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  112

  Ketvirtadienį Rusijos prezidentas susitiko su Rusijos ir užsienio žurnalistais ir atsakė į klausimus apie užsienio ir vidaus politiką, ekonomiką ir socialinę sritį

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį surengė tradicinę kasmetinę didžiąją spaudos konferenciją. Susitikimas su žurnalistais vyko Pasaulio prekybos centre, Maskvos Krasnopresnenskaja krantinėje.

  Putinui žurnalistai uždavė daugiau kaip penkiasdešimt klausimų, pokalbis truko beveik keturias valandas.

  Президент РФ Владимир Путин во время ежегодной большой пресс-конференции
  © Sputnik / Илья Питалев
  Putinui žurnalistai uždavė daugiau kaip penkiasdešimt klausimų, pokalbis truko beveik keturias valandas

  Renginio metu Rusijos vadovas spėjo pasikabėti apie pokyčius pensijų įstatyme, apgautų nekilnojamojo turto investuotojų problemas, Rusijos ketinimą atsisakyti dolerio ir, žinoma, apie tarptautines problemas.

  Apie "pasaulio valdymą"

  Putinas, atsakydamas į amerikiečių žurnalistės klausimą, pabrėžė, kad įsitvirtinęs šablonas apie "Rusijos norą valdyti pasaulį" atsirado Vakaruose, kad būtų išspręstos bloko ir vidaus politinės problemos.

  Kaip pabrėžė Putinas, pagrindinis Maskvos užsienio politikos tikslas yra sudaryti palankias sąlygas šalies plėtrai ir būti lygiaverčiu partneriu pasaulyje.

  Prezidentas pabrėžė, kad Vakarų politikų pareiškimai apie "Rusijos siekį valdyti pasaulį" yra susiję su tuo, kad siekiant suburti NATO šalis ir didinti karinį biudžetą reikalinga išorės grėsmė.

  Президент РФ Владимир Путин во время ежегодной большой пресс-конференции
  © Sputnik / Михаил Климентьев
  Putinas priminė, kad tuo metu, kai Rusija skiria gynybai 46 mlrd. JAV dolerių

  Putinas priminė, kad tuo metu, kai Rusija skiria gynybai 46 mlrd. JAV dolerių, JAV investuoja į šią pramonę daugiau nei 700 mlrd. dolerių.

  "Mes turime 146 milijonus Rusijos piliečių, o NATO šalyse yra 600 milijonų, ir jūs manote, kad mūsų tikslas yra valdyti pasaulį", — sakė Rusijos valstybės vadovas.

  Apie antirusiškas sankcijas

  Pasak prezidento, Vakarų sankcijų neginčijamas pliusas tas, kad jos privertė Rusiją "įjungti smegenis".

  Kaip pažymėjo prezidentas, ribojamosios priemonės prieš Rusijos Federaciją yra susijusios su jos galios ir konkurencingumo augimu — kai kurie tarptautinės arenos veikėjai nenori su tuo susitaikyti, bet turi. Pasak Putino, tai yra ne kokie nors valstybės vadovybės "pageidavimai", tai rusų interesai, kuriuos valdžia saugo "švelniai, be jokio šiurkštumo, ramiai, santūriai".

  Apie branduolinius ginklus

  Spaudos konferencijos metu Putinas taip pat iškėlė ginklavimosi varžybų, į kurias bandoma įtraukti Rusiją, problemą. Jo nuomone, tendencija mažinti branduolinių ginklų naudojimo ribą gali sukelti visuotinę katastrofą. Kalba eina apie mažo galingumo branduolinių užtaisų kūrimą ne pasauliniam naudojimui, o taktiniams tikslams.

  "Vakaruose analitikai jau turi tokių idėjų, neva tai nieko baisaus, galima ir panaudoti", — sakė Putinas.

  Tuo pačiu metu jis pabrėžė, kad Rusija "išgyvens", nes galės užtikrinti savo saugumą, todėl, kad "žino, kaip tai padaryti", bet apskritai žmonijai ši tendencija yra blogis.

  Be to, kaip sakė prezidentas, taip pat egzistuoja didelis pavojus panaudoti nebranduolines balistines raketas.

  Президент РФ Владимир Путин во время ежегодной большой пресс-конференции
  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Putino nuomone, tendencija mažinti branduolinių ginklų naudojimo ribą gali sukelti visuotinę katastrofą

  "Pradėta naudoti balistinė raketa — ar ji branduolinė, ar ne branduolinė. Įspėjimoji sistema fiksuoja paleidimą, paleidimo vietą ir po kelių sekundžių nustato skrydžio trajektoriją bei galimas raketos kritimo sritis. Visa tai yra ties galimos klaidos riba", — sakė Putinas.

  Apie incidentą Kerčės sąsiauryje ir situaciją Ukrainoje

  Kaip pažymėjo Putinas, teisėsaugos pareigūnai šiuo metu vykdo ikiteisminį tyrimą dėl Ukrainos jūrininkų, kurie pažeidė Rusijos sieną Kerčės sąsiauryje. Pasibaigus tyrimui "bus aišku, ką daryti".

  Pasak prezidento, dabar daugelis Kijeve nepatenkinti, kad arešto metu nežuvo nė vienas ukrainietis. Kaip pažymėjo Putinas, "jie tikėjosi, kad vienas iš jų mirs, bet, ačiū Dievui, to neįvyko". Rusijos vadovas pabrėžė, kad bet kuriuo atveju Kijevo valdžios elgesys kenkia Ukrainai.

  Tuo pačiu metu, prezidento Porošenko požiūriu, provokacija Juodojoje jūroje tikriausiai buvo sėkminga, mano Putinas. Kaip pažymėjo Rusijos vadovas, jo kolegos iš Ukrainos reitingas "regis paaugo", o iš penktos vietos jis pakilo į antrą.

  Be to, valstybės vadovas pabrėžė, kad Kijevo pastangos išspręsti politines problemas Donbase jėga pasmerktos nesėkmei. Pasak Putino, Kijevas laiko Rytų šalies gyventojus savo piliečiais, tačiau surengė jiems visišką ekonominę blokadą, atskyrė juos nuo likusios Ukrainos dalies, be to, šaudo šiuos žmones.

  Apie bažnyčios persekiojimą Ukrainoje

  Rusijos prezidento teigimu, pagrindiniai Konstantinopolio patriarcho Baltramiejaus skatinimų, susijusių su Ukrainos atskalūnų bažnyčios autokefalija, motyvai buvo JAV pinigai ir "pasakinėjimas".

  Putino nuomone, Baltramiejus siekia pavergti teritoriją, o tada užsidirbti ten pinigų. Be to, Vašingtono įsikišimas padarė įtaką jo sprendimui.

  "Tai, kad valstybės sekretorius šiuo klausimu skambino Kijevui ir aptarė šią temą, išvis nepriimtina, tai visiškai nepriimtinas dalykas, vis dėlto tai vyksta", — sakė Rusijos vadovas.

  Tuo pačiu metu Putinas atkreipė dėmesį į grėsmes, kurios iškilo tikintiesiems dėl Baltramiejaus sprendimo ir autokefalijos suteikimo ne kanoninei bažnyčiai, ir išreiškė viltį, kad galimas bažnyčios turto perskirstymas nesukels kraujo praliejimo, nors tai gali būti "labai sunku, jei ir ne kruvina".

  Kaip pabrėžė prezidentas, visų pirma nukentės bejėgiškiausi gyventojai, "kurie gina savo interesus, jie yra bejėgiai ir nekalti". Paprastai tai pagyvenę žmonės, moterys.

  Apie santykius su JK

  Nepaisant to, kad santykiai su Londonu paaštrėjo ir JK valdžia pareiškė nepagrįstus kaltinimus, Rusija suinteresuota atkurti visaverčius santykius su Didžiąja Britanija, pažymėjo Putinas. Pasak jo, visų pirma santykių gerinimu suinteresuotas Didžiosios Britanijos verslas.

  Pavyzdžiui, jis paminėjo "BP".

  "Jei mes pažvelgsime į tiesiogines užsienio investicijas, dauguma tiesioginių užsienio investicijų šiais metais yra iš Jungtinės Karalystės (22 mlrd. JAV dolerių). Antrojoje vietoje Vokietija, tada — Singapūras. Tai šį tą reiškia", — sakė Putinas.

  Atsakydamas į klausimą apie "Brexit", Putinas pažymėjo, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos turės nedidelį poveikį Rusijai, tačiau "tai paveiks visą Europos ekonomiką, pasaulio ekonomiką", ir šia prasme — Rusiją taip pat "netiesiogiai".

  Apie sveikatą

  "Nesulauksite", — pajuokavo Putinas, atsakydamas į klausimą apie sveikatą.

  Tuo pačiu metu valstybės vadovas pažymėjo, kad rimtai kalbant, jo sveikata yra tokia pati kaip ir visų kitų. Prezidentas pabrėžė, kad jis sportuoja ir stebi savo sveikatos būklę, tačiau tarp sezonųkartas nuo karto "gali pasitaikyti gripas ar kas nors panašaus".

  "Tačiau šiandien viskas gerai, labai dėkoju už jūsų rūpestį", — sakė Rusijos vadovas.

  Dar šia tema

  Rusija, JAV, Ukraina ir ne tik: Vladimiro Putino susitikimas su žurnalistais ― baigėsi
  Kremlius paskelbė, kokie klausimai bus pateikti Putinui spaudos konferencijoje
  Tegai:
  Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos