02:57 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  "Rostech" atstovas tik patvirtino, jog vykdomi tokio komplekso kūrimo darbai, tačiau detalių nepateikė, nes tai yra valstybės paslaptis

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. "Rostech" sukurs naują valdomųjų raketų sistemą "Bulat". Apie tai interviu RIA Novosti sakė korporacijos ginklų, šaudmenų ir specialiosios chemijos pramonės klasterio direktorius Sergejus Abramovas.

  "Taip, toks darbas vykdomas. Deja, nieko daugiau negaliu pasakyti. Mes laikome tokią informaciją paslaptyje", — sakė Abramovas.

  Raketų kompleksas "Bulat" bus įdiegtas į perspektyvius šarvuotųjų transporto priemonių karinius modelius.

  Pasak atvirų šaltinių, tarptautiniame karo-technikos forume "Armija-2017" buvo pristatytas perspektyvaus karinio modelio "Epocha" maketas su 57 mm mažos balistikos automatine patranka LŠO-57, paleidimo įrenginiais "Kornet" ir su naujuoju valdomųjų raketų kompleksu "Bulat".

  Prieš savaitę Rusijoje vykusioje spaudos konferencijoje šalies prezidentas iškėlė ginklavimosi varžybų, į kurias bandoma įtraukti Rusiją, klausimą. Jo nuomone, tendencija mažinti branduolinių ginklų naudojimo ribą gali sukelti visuotinę katastrofą. Kalba eina apie mažo galingumo branduolinių užtaisų kūrimą ne pasauliniam naudojimui, o taktiniams tikslams.

  "Vakarų analitikai jau turi tokių idėjų, neva tai nieko baisaus, galima ir panaudoti", — sakė Putinas.

  Tuo pačiu metu jis pabrėžė, kad Rusija "išgyvens", nes galės užtikrinti savo saugumą todėl, kad "žino, kaip tai padaryti", bet apskritai žmonijai ši tendencija yra blogis.

  Be to, kaip sakė prezidentas, taip pat egzistuoja didelis pavojus panaudoti nebranduolines balistines raketas.

  Putinas paminėjo pagrindinį Rusijos ginkluotųjų pajėgų uždavinį kitais metais — sustiprinti "branduolinės triados" kovinį potencialą. Jis pažymėjo, kad kalba eina apie serijinę raketų sistemos "Avangard" gamybos pradžią, sėkmingus "Sarmat" bandymus, viršgarsinio komplekso "Kinžal" kovinio budėjimo bandymus ir lazerinių sistemų "Peresvet" naudojimo plėtrą.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  Karo ekspertas įvardijo ginklą, kuriuo Rusija išgelbės JAV
  Ekspertė: tik nenormalūs gali ryžtis kovoti su Rusija arti jos sienų
  Rusija paskelbė vaizdo įrašą Raketų specialiųjų pajėgų metinių proga
  Vokietija rengia atsakymą Rusijos sistemoms "Iskander", rašo žiniasklaida
  Tegai:
  apsiginklavimas, ginkluotė, Rusija

  Svarbiausios temos