07:48 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Kaliningrado SGD terminalas, archyvinė nuotrauka

  "Gazprom": dujų tiekimas į Kaliningrado sritį nebepriklauso nuo Lietuvos

  CC BY 4.0 / klops
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  20840

  Antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paleido dujų priėmimo iš plūduriuojančios platformos terminalą Kaliningrade

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Kaliningrado sritis daugiau nebėra priklausoma nuo dujų tiekimo per Lietuvą po to, kai regione pradėjo veikti SGD terminalas, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Gazprom" vadovo Aleksejaus Milerio pareiškimą.

  Antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paleido dujų priėmimo iš plūduriuojančios platformos terminalą Kaliningrade. Pasak jo, šiandien Kaliningrado sritis yra "visiškai savarankiška ir gali spręsti visas energetikos srities užduotis".

  "Gazprom" yra atsakingas už alternatyvios dujų tiekimo galimybės įgyvendinimą regionui. Paleidę terminalą bendrovės atstovai pranešė, kad sistemos veikia normaliai.

  "Dujų tiekimo sistema per dujotiekį Minskas–Vilnius–Kaunas–Kaliningradas yra visiškai atjungta, o dujų tiekimas į Kaliningrado sritį šiuo metu įgyvendinamas per jūrinį terminalą", — sakė "Gazprom" vadovas.

  Mileris taip pat pridūrė, kad terminalo metinis pajėgumas leis patenkinti dabartinius ir būsimus regiono dujų poreikius.

  Dujų priėmimo terminalas pastatytas Baltijos jūros pakrantėje. Todėl plūduriuojantis regazifikacijos įrenginys "Maršalas Vasilevskis", skirtas suskystintoms gamtinėms dujoms priimti, transportuoti, saugoti ir regazifikuoti, galės tiekti SGD į terminalą. Terminalas ir platforma leis regionui patenkinti gamtinių dujų paklausą — iki 3,7 mlrd. kubinių metrų per metus.

  Daroma prielaida, kad SGD terminalas bus prijungtas prie dujotiekio Kaliningrado požeminės dujų saugyklos rajone.

  Dar šia tema

  JAV suskystintos dujos pralaimėjo konkurenciją "Gazpromui"
  Importuota mažiau, o gauta daugiau: Lenkija pasiklydo, apskaičiuodama Rusijos dujų apimtis
  Blokada negresia: "Gazprom" apdraus Kaliningradą nuo Lietuvos demaršų
  Tegai:
  SGD terminalas, suskystintos gamtinės dujos (SGD), Kaliningrado sritis

  Svarbiausios temos