18:05 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Plūduriuojantis regazifikacijos įrenginys Maršalas Vasilevskis, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas atskleidė dujų tranzito per Lietuvą į Kaliningradą perspektyvas

  © Photo : forums.airbase
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  120

  Kadangi Baltijos šalių požiūris į Maskvą yra neigiamas, Rusija bando užtikrinti savo regiono energetinę nepriklausomybę Baltijos šalių regione, pareiškė Tarptautinės energetinės politikos centro vadovas Jurijus Solozobovas

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Rusija Kaliningrado srities dujų tiekimo klausimu negali pasikliauti pasienio valstybėmis, interviu Sputnik Lietuva sakė Tarptautinės energetinės politikos centro vadovas Jurijus Solozobovas.

  "Tai yra mūsų (Rusijos — Sputnik) svarbus ekonominis regionas, tai yra mūsų svarbi karinė bazė Vakarų kryptimi. Mes negalime priklausyti nuo galimos pasienio valstybių blokados. Mes žinome, kaip neigiamai Baltijos šalys vertina Rusiją, jos yra Europos Sąjungos sankcijų politikos iniciatorės, buvo iškeltos mintys apie jūros ir energetikos blokadą, todėl Rusija nuolat siekia savo regiono energetinės nepriklausomybės Baltijos šalių regione", — sakė ekspertas.

  Neseniai Kaliningrade Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paleido suskystintų gamtinių dujų priėmimo terminalą ir plūduriuojantį regazifikacijos įrenginį "Maršalas Vasilevskis". Terminalas ir platforma leis regionui patenkinti gamtinių dujų paklausą — iki 3,7 mlrd. kubinių metrų per metus.

  "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris pareiškė, kad dujų tiekimo sistema per dujotiekį Minskas–Vilnius–Kaunas–Kaliningradas yra visiškai atjungta, o dujos tiekimas į Kaliningrado sritį šiuo metu tiekiamos per jūrinį terminalą.

  "Ši požeminės modernios dujų saugyklos druskos gamtinėje oloje, regazifikacijos ir suskystintų gamtinių dujų priėmimo taško statyba leidžia mums autonomiškai tiekti dujas Rusijos regionui", — sakė Solozobovas.

  Ekspertas pabrėžia, kad dujų tranzito per Lietuvą klausimas lieka atviras.

  "Čia viskas priklausys, visų pirma, nuo ekonominių sąlygų ir nuo politinių santykių su Lietuva pobūdžio. Jei tai bus pelninga, saugu, stabilu, tuomet Rusija gali naudoti jau esamus gamtinių dujų tiekimo būdus. Todėl naudojamas terminas "pristabdytas"", — pabrėžė jis.

  Ekspertas priminė, kad Lietuva turi savo SGD terminalą, o šio kuro kaina yra 30–40 proc. didesnė nei magistralinio.

  "Jei Lietuvos ekonomika yra tokia stipri, kad ji gali sumokėti tokią politinę premiją už savo nepriklausomybę — jokių problemų, tai yra Lietuvos reikalas", — teigė Solozobovas.

  Dar šia tema

  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Kodėl SGD atneša naudą Ispanijos ekonomikai, bet kenkia Lietuvai
  JAV suskystintos dujos pralaimėjo konkurenciją "Gazpromui"
  Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje

  Svarbiausios temos