05:18 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

  Zacharova įvertino JAV ambasadoriaus laiškus apie "Nord Stream-2"

  © Sputnik / Антон Денисов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4920

  Rusijos užsienio reikalų ministerija mano, kad Grenelo grasinimai nesuderinami su ambasadoriaus pareigomis

  VILNIUS, sausio 15 ― Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova apibūdino JAV ambasadoriaus Ričardo Grenelo grasinimus Vokietijos bendrovėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose, kaip Rusijos sulaikymo programos dalį.

  Tai ji pareiškė televizijos kanalo "Rossija-1" eteryje.

  "Tai yra didelės programos dalis. Yra ilgalaikė mūsų šalies visuotinio sulaikymo programa, kuri yra istoriškai įgyvendinama, ir yra jos trumpalaikė dalis. Žinoma, tai nepriimtina. Žinoma, tai neįeina į ambasadoriaus pareigas ir apskritai su jomis nesuderinama", ― sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad JAV diplomatas išsiuntė laiškus projekte "Nord Stream-2" dalyvaujančioms bendrovėms, kuriuose įspėjo apie susijusių sankcijų riziką ir užsiminė apie dujotiekio keliamą "pavojų".

  Bendrovės kreipėsi į Vokietijos užsienio reikalų ministeriją, kur joms buvo patarta susilaikyti nuo atsakymo.

  Vokietijos reakcija

  Vokietijos užsienio reikalų ministerija apibūdino JAV laiškus Vokietijos kompanijoms kaip eilinę provokaciją.

  Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Adebar priminė, kad Vašingtonas ir Berlynas laikosi skirtingų pozicijų dėl "Nord Stream-2".

  "Mes glaudžiai pasikeitėme nuomonėmis su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, su savo kolegomis Vašingtone... "Nord Stream-2" tema mes laikomės skirtingų pozicijų, tai nėra naujiena", ― sakė ji.

  Apie tai, kaip reaguoti į Grenelo veiksmus, Vokietijos užsienio reikalų ministerija nusprendė aptarti su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

  "Nord Stream-2" statyba

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

  JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas ketina tiekti savo SGD į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

   

  Tegai:
  JAV, Nord Stream-2, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos