01:06 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Dėl turimų unikalių technologijų Maskva yra pasirengusi reaguoti į bet kokius netikėtus Vakarų veiksmus, mano atsargos pulkininkas Viktoras Baranec

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Rusijoje bandymų režimu veikia naujausia radiolokacinė stotis 29B6 "Konteiner", kuri kartu su kitomis stotimis gali apsaugoti Rusijos oro sienas nuo Baltijos iki Mongolijos, praneša laikraštis "Izvestija". Naujasis radaras gali aptikti už horizonto ribos esančius taikinius, nepaisant Žemės paviršiaus kreivumo.

  Interviu Sputnik Lietuva laikraščio "Komsomolskaja Pravda" karo apžvalgininkas, atsargos pulkininkas Viktoras Baranec sakė, kad "Konteiner" atsiradimas byloja apie reikšmingą Rusijos radiolokacinio ir priešraketinio saugumo stiprinimą, o technologijos, naudojamos "Konteineriui" sukurti, yra unikalios reikšmės ir neturi analogų pasaulyje dėl savo taktinių ir techninių savybių.

  "Rusija vis labiau rūpinasi, kad niekas jos neužkluptų. Jūs puikiai žinote, kad Lenkijoje yra vienas iš JAV priešraketinių gynybos ešelonų. Baltijos šalys ir Lenkija — tai visai šalia... Rusija turi labai rimtų pretenzijų dėl JAV priešraketinės gynybos sistemos — MK41 komplekso, kuris yra JAV raketinės gynybos sistemos dalis ir yra tik vadinamas "gynybiniu". Labai lengvai į šį kompleksą gali būti įkrautos puolamojo pobūdžio raketos. Dabar pagalvokite: Lenkija yra Rusijos pašonėje... "Konteinerio" atsiradimas šia kryptimi leidžia akimirksniu sureaguoti, jei iš Lenkijos į Rusiją būtų paleista raketa", — sakė Baranec.

  Dar šia tema

  Rusija kuria naują valdomųjų raketų kompleksą "Bulat"
  Berlynas prieštarauja naujų branduolinių raketų dislokacijai Europoje
  Rusijos gynybos ministerija išbandė naują raketą "Avangard" Putino akivaizdoje
  Tegai:
  radiolokatoriai, Rusija

  Svarbiausios temos