00:44 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Amerika nori pasinaudoti situacija, kad sustiprintų savo raketų potencialą

  VILNIUS, vasario 1 ― Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis teigė, kad Vašingtono pozicija dėl Vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo (INF) sutarties gali sukelti ginklavimosi varžybas, praneša RIA Novosti.

  Pasak deputato, Jungtinės Valstijos neslepia noro pasinaudoti situacija, kad sustiprintų savo raketinį bei branduolinį potencialą.

  "Tokia pozicija gali sukelti ginklavimosi varžybas, o tai turi labai neigiamą įtaką visai tarptautinio saugumo ir ginklų kontrolės sistemai. JAV kelia grėsmę pasaulio stabilumui", ― pabrėžė Sluckis.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad šeštadienį Vašingtonas sustabdys savo įsipareigojimus pagal INF. Pasak jo, pasitraukimo iš sutarties procesas baigsis per šešis mėnesius, "nebent Rusija vėl ims laikytis sutarties, sunaikindama visas ją pažeidžiančias savo raketas, jų paleidimo ir susijusią įrangą".

  Federacijos taryba pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos nepateikė jokių rimtų pažeidimo įrodymų. Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas priminė, kad praėjusių metų spalį Maskva inicijavo Rusijos ir NATO susitikimą dėl INF sutarties, tačiau Amerika nenorėjo išgirsti Maskvos pozicijos.

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo

  Anksčiau Valstybės departamento vadovas Maikas Pompėjas paskelbė Maskvai ultimatumą, pagal kurį "Rusija per du mėnesius turi grįžti prie Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo, antraip JAV sustabdys savo įsipareigojimus pagal susitarimą". Rusijos užsienio reikalų ministerija paprieštaravo, pabrėždama, kad Maskva griežtai vykdo susitarimą, ir Vašingtonas apie tai žino.

  Donaldas Trampas paskelbė, kad JAV ketina pasitraukti iš 1987 metais sudarytos sutarties dėl to, kad Rusija, anot jo, pažeidžia susitarimą. Be to, Vašingtonas pažymėjo, kad daugelis šalių, kurios turi vidutinio ir trumpojo nuotolio raketas, visų pirma Kinija, šiame susitarime nedalyvauja.

  Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva taip pat turi klausimų Jungtinėms Valstijoms.

  Maskva atkreipia dėmesį į tai, kad JAV dislokuoja karinėse bazėse, esančiose Rumunijoje ir Lenkijoje, įrenginius, galinčius paleisti "Tomahawk" tipo sparnuotąsias raketas, o sutartis tai draudžia.

  Rusija atkreipia dėmesį į tai, kad JAV kuria kovinius bepiločius orlaivius ir finansuoja antžeminių sparnuotųjų raketų kūrimą.

  Dar šia tema

  Amerikos žiniasklaida paskelbė, koks Rusijos ginklas baisesnis už branduolinį
  Ekspertas įvertino JAV galimybes atremti Rusijos branduolinį smūgį
  Ekspertas: JAV sukels "mažuosius branduolinius karus" Baltijos šalių teritorijoje
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos