01:00 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Vladimiras Putinas susitikime su užsienio reikalų ministru Sergeju Lavrovu ir gynybos ministru Sergeju Šoigu, nuotrauka iš įvykio vietos

  Putinas sustabdė Rusijos dalyvavimą INF sutartyje

  © Sputnik / Алексей Никольский
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  118 0 0

  Rusijos prezidentas pabrėžė, jog Maskvos atsakas į JAV sprendimą pasitraukti iš raketų likvidavimo sutarties bus veidrodinis, bei pareikalavo nebevykdyti derybų su JAV dėl nusiginklavimo

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Rusija sustabdo savo dalyvavimą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartyje (INF), šeštadienį paskelbė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

  "Amerikos partneriai paskelbė, kad sustabdo savo dalyvavimą Sutartyje, ir mes sustabdome. Jie pranešė, kad verčiasi moksliniais tyrimais bei konstrukcijų bandymų tyrimais ir plėtros darbais, ir mes darysime tą patį", — sakė jis susitikime su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir gynybos ministru Sergejumi Šoigu.

  Taip pat Putinas pareikalavo nebevykdyti derybų su Jungtinėmis Valstijomis dėl nusiginklavimo. Jis pažymėjo, kad Vašingtonas visuomet ieško pretekstų tam, kad galėtų griauti pasaulio saugumo sistemas, ir nepalaiko jokių Rusijos pasiūlymų nusiginklavimo klausimais.

  "Palauksime, kol mūsų partneriai pribręs tam, kad galėtų surengti su mumis lygiavertį ir turiningą dialogą šiuo svarbiu klausimu — svarbiu tiek mums, tiek mūsų partneriams, tiek visam pasauliui", — sakė Rusijos vadovas.

  Neseniai JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad vasario 2 dieną Jungtinės Valstijos pradės INF sutarties nutraukimo procedūrą. Pasak jo, šis procesas užtruks šešis mėnesius, jei Rusija "nepradės laikytis sutarties, sunaikindama visas savo raketas, įrenginius ir su jais susijusią įrangą, kurie pažeidžia sutartį". Kalba eina apie Rusijos 9M729 raketą, kurios nuotolis, anot Vašingtono, pažeidžia INF nuostatas.

  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis buvo pasirašyta 1987 metais ir įsigaliojo 1988 metų birželio 1 dieną.

  Gruodžio pradžioje JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas paragino Rusiją grįžti prie INF sutarties įgyvendinimo per du mėnesius. Valstybės sekretoriaus pavaduotoja ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais Andrėja Tompson patarė Maskvai atsisakyti 9M729 (SSC-8) raketos arba pakeisti sistemą taip, kad jos skrydžio nuotolis nepažeistų INF sutarties nuostatų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad laikosi visų įsipareigojimų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Vašingtonas išgalvojo pretekstą, nepagrįstai kaltindamas Maskvą sutarties pažeidimu.

  Dar šia tema

  JAV konfrontacijoje su Rusija nusprendė pasikliauti branduoliniu arsenalu
  Amerikos žiniasklaida paskelbė, koks Rusijos ginklas baisesnis už branduolinį
  Rusija JAV pasitraukimą iš INF sutarties vadina grėsme pasaulio stabilumui
  Tegai:
  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos