07:28 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Valdimiras Žirinovskis, archyvinė nuotrauka

  Žirinovskis: Lietuvos politikai ieško būdų, kaip dar paprekiauti savo tėvyne

  © Sputnik / Рамиль Ситдиков
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  319

  Lietuvos gyventojai bauginami "Rusijos grėsme", siekiant gauti dar vieną išmaldą iš JAV, sakė LDPR vadovas Vladimiras Žirinovskis

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. LDPR vadovas, Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad Lietuva pati daro viską, kad sukeltų savo piliečiams nostalgiją Rusijai.

  "Sovietmečiu ši respublika buvo sovietinio gyvenimo vitrina. Čia atveždavo geriausius dalykus, čia buvo sukurta išsivysčiusi pramonė. <...> Ir pažiūrėkite, kas dabar vyksta Lietuvoje. Per 25 nepriklausomybės metus ji prarado daugiau nei milijoną piliečių — beveik trečdalį visų gyventojų. Europos Sąjunga privertė Lietuvą uždaryti vienintelę atominę elektrinę ir pirkti elektros energiją iš savo kaimynų. Kadaise išvystyta pramonė dabar visiškai nepaklausi", — Sputnik Lietuva pakomentavo politikas.

  Antradienį Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento paskelbtoje Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje teigiama, kad Rusijos specialiosios tarnybos "užsiima Lietuvos piliečių verbavimu", o "Kremliaus akiratyje dažniausiai atsiduria" su Rusija ir Baltarusija ryšių turintys Lietuvos politikai ir valstybės tarnautojai, neretai turintys giminių minėtose šalyse.

  Pasak Žirinovskio, Lietuva virto viena skurdžiausių valstybių Europoje, o respublikos valdžia "baugina gyventojus išorės grėsme ir kaitina nacionalistines nuotaikas", siekdama gauti daugiau išmokų iš Jungtinių Valstijų mainais už rusofobinę politiką.

  Prezidentūra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Nepaisant to, pinigų vis dar neužtenka, o daugelis Lietuvos politikų ieško pelno išorėje, ieško naujų kuratorių, ieško, kaip dar galima paprekiauti tėvyne. <…> Kaip bebūtų, Lietuva daro viską, kad išnyktų iš pasaulio žemėlapio arba taptų valdoma iš išorės", — apibendrino politikas.

  Pasak Lietuvos specialiųjų tarnybų, Rusija taip pat bandys "įsikišti" į Lietuvos rinkimus, kurie vyks šiais metais. Kaip teigiama pranešime, dėl rinkimų Maskva "išnaudoja Lietuvos Konstitucijos laiduojamas žmogaus laisves ir teises". Dokumente taip pat teigiama, kad Maskva "bando išnaudoti įvykius, nesusijusius su pažeidžiamomis rusakalbių teisėmis".

  Rusijos valdžios institucijos ir daugelis ekspertų pakartotinai pabrėžė, kad Vakarų šalys bando kalbas apie "Rusijos grėsmę" panaudoti kaip pačių susidaryto plano įgyvendinimą, visų pirma, NATO pajėgų ir kontingento prasiveržimą per Rusijos Federacijos sienas.

  Interviu "Sputnik Lietuva" politikos analitikas Aleksandras Nosovičius sakė, kad niekas Lietuvoje nebijo "Rusijos kišimosi" į rinkimus, nes tai yra "Lietuvos valdžios sąmoningas žaidimas, skirtas visuomenei". Kartu jis pažymėjo, kad Lietuva sąmoningai nustatė "Rusijos baimę" kaip savo politinio režimo vektorių.

  Dar šia tema

  Puškovas: Baltijos šalys niekam neįdomios be kalbų apie "Rusijos grėsmę"
  Žodžio laisvė Lietuvoje: kuo toliau, tuo mažesnė?
  Nė pėdos lietuviškos žemės rusiškam rubliui!
  Politologas: valdžia verčia lietuvius bijoti Rusijos
  Tegai:
  Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD), Rusijos kišimasis, Lietuva, "Rusijos grėsmė"

  Svarbiausios temos