00:11 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  "Google" atstovė užtikrina, kad Krymas dėl techninių priežasčių neteisingai pažymėtas bendrovės žemėlapiuose, anot jos, čia nėra jokios politikos

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Jei "Google" per mėnesį neištaisys klaidos žemėlapiuose dėl Krymo priklausomumo, deputatai kreipsis į prokuratūrą ir "Roskomnadzor", kad pagal įstatymus bendrovei būtų taikomos sankcijos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Valstybės Dūmos Saugumo ir kovos su korupcija komiteto pirmininką Vasilijų Piskariovą.

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Ketvirtadienį Valstybės Dūmoje Piskariovas susitiko su "Google" atstove Marina Žunič. Po susitikimo politikas žurnalistams sakė, kad "Google" užtikrina, jog Krymas dėl techninių priežasčių neteisingai pažymėtas bendrovės žemėlapiuose, anot jos, čia nėra jokios politikos.

  "Įstatymai mums leidžia imtis atsakomųjų priemonių prieš tuos, kurie nesilaiko įstatymo. Mes susisieksime su prokuratūra ir "Roskomnadzor". Nors "Google" atstovė patikino, kad nėra jokio politinio komponento, tai tik techniniai nesklandumai. [...] Po mėnesio mes susitinkame ir sprendžiame klausimą: arba pašaliname problemą, arba ne. Jei klaida nebus pašalinta, atsiprašau, reikia kažkaip suprasti, kad negalima ignoruoti įstatymų", — sakė Piskariovas RIA Novosti, atsakydamas į klausimą, kokių priemonių bus imtasi prieš "Google", jei bendrovė nepašalins techninės klaidos per mėnesį.

  Anksčiau Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas nurodė, kad reikia pasikviesti "Google" atstovą dėl netinkamo Krymo priklausomumo žymėjimo bendrovės žemėlapiuose. Vėliau Dūmos Informacijos politikos komiteto vadovas Leonidas Levinas sakė, kad "Google" pareigūnas informavo Valstybės Dūmą, jog Krymas Rusijos Federacijos teritorijoje yra rodomas jų žemėlapiuose kaip Rusijos regionas, o užsienyje — kaip neutrali teritorija.

  Dar šia tema

  "Google Maps" savo žemėlapiuose nenurodė Krymo tilto
  "Google Maps" Krymo tiltas užrašytas ukrainiečių kalba
  "Google" Krymo tilto pavadinimo užrašą dviem kalbomis pripažino nekorektišku
  Tegai:
  Krymas, Google

  Svarbiausios temos