08:24 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (80)
  206

  Kaliningrado politikas pasiūlė pavadinti gatvę, kurioje įsikūręs Lietuvos konsulatas, Melio vardu

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Kaliningrado srities dūmos deputatas Andrejus Kolesnikas pasiūlė pavadinti Kaliningrado gatvę, kurioje įsikūręs Lietuvos generalinis konsulatas, Jurijaus Melio vardu, praneša portalas "Rubaltic".

  Dabar Lietuvos diplomatinė atstovybė įsikūrusi Proletarskaja gatvėje, 133.

  "Tegul jie ten muistosi", — sakė deputatas "RuBaltic" diskusijų klubo susitikime.

  Beveik penkerius metus Lietuvos kalėjime sėdi 2014 metais sulaikytas Rusijos pilietis, buvęs sovietų pareigūnas, ginkluotųjų pajėgų atsargos pulkininkas Jurijus Melis. Jis buvo sulaikytas, kai ketino grįžti į Rusiją.

  Melis kaltinamas 1991 metų sausio 13-osios įvykių byloje. Sausio 13-osios byla savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Nukentėjusiųjų šioje byloje — beveik 600, liudytojų — apytiksliai tūkstantis. Bylą sudaro 709 tomai, iš jų vien kaltinamasis aktas — 13 tomų.

  Lietuva kaltina Melį tanko valdymu ir reikalauja jam skirti 16 metų kalėjimo.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžė, kad pagal Lietuvos įstatymus asmuo gali būti sulaikytas tik trejus metus, tačiau Vilnius nepaiso visų taisyklių.

  Sausio 13-osios byla

  Pasak Lietuvos valdžios institucijų, 1991 metų sausio 13-osios naktį, TSRS daliniams puolant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti.

  Pernai spalį Vilniaus apygardos teismas baigė nagrinėti bylą dėl sovietų agresijos 1991 metų sausio 13-ąją, nuosprendis bus skelbiamas vasario mėnesį.

  Rusijos Valstybės Dūma pavadino 1991 metų įvykių sausio 13-osios bylos procesą šališku teismu ir istorijos falsifikacija.

  Rusija ne kartą pažymėjo, kad teismo procesas vyksta, pažeidžiant tarptautinę ir Lietuvos vidaus baudžiamąją teisę, o byloje dalyvaujantys asmenys apkaltinti pagal tais laikais neegzistavusius straipsnius.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (80)

  Dar šia tema

  RF ambasadorius Lietuvoje pasveikino su jubiliejumi Jurijų Melį Lukiškių kalėjime
  Apeliacinis teismas paliko Melį už grotų, nes būdamas laisvėje jis gali slėptis
  Lietuvoje atidėtas nuosprendžio paskelbimas Sausio 13-osios byloje
  Tegai:
  Sausio 13-osios byla, Jurijus Melis, Kaliningrado sritis

  Svarbiausios temos