16:28 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  179

  Prezidentas pažymėjo, kad Rusija nesiruošia konfliktui, bet padarys viską, kad užkirstų kelią į ją nukreiptai agresijai

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį kreipėsi į Federalinę asamblėją. Savo kalboje Rusijos vadovas atkreipė dėmesį į svarbiausius vidaus ir užsienio politikos klausimus.

  Apie tarptautinę padėtį

  Prezidentas pabrėžė, kad Rusija yra ir bus suvereni ir nepriklausoma valstybė, ir "tai tiesiog aksioma".

  "Rusija negali būti valstybe, jei ji nėra suvereni. Kai kurios šalys gali, Rusija — ne", — sakė Putinas.

  Prezidentas paragino stiprinti pasitikėjimą, kovoti su visuotinėmis grėsmėmis, plėsti ekonominį bendradarbiavimą su įvairiomis šalimis, ir būtent šiais principais Rusija vadovaujasi, kai dirba su JT, NVS, G20, BRICS ir kitomis organizacijomis bei asociacijomis.

  Ежегодное послание президента РФ В. Путина Федеральному собранию
  © Sputnik / Алексей Никольский
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį kreipėsi į Federalinę asamblėją

  Putinas taip pat pažymėjo, kad abipusiškai naudingi Rusijos Federacijos santykiai su Kinija stabilizuoja padėtį ir užtikrina saugumą Eurazijoje. Be to, valstybės vadovas paragino stiprinti bendradarbiavimą su Baltarusija, taip pat užsienio politikos ir ekonomikos srityse.

  Kalbėdamas apie santykius su Vakarų partneriais, prezidentas išreiškė viltį, jog Europos Sąjunga imsis veiksmų, kad atkurtų normalius politinius ir ekonominius santykius su Maskva, nes tiek Rusijos, tiek ES piliečiai ir įmonės yra suinteresuotos išspręsti situaciją.

  Ежегодное послание президента РФ В. Путина Федеральному собранию
  © Sputnik / Екатерина Штукина
  Federalinė asamblėja

  Be to, Putinas pabrėžė, kad pranešimai, jog Rusija yra JAV "pagrindinė grėsmė", yra klaidingi. Pasak prezidento, Maskva nori turėti "visaverčius ir draugiškus santykius" su Vašingtonu ir nekelia grėsmės niekam. Be to, Rusijos lyderis dar kartą pažymėjo, kad visi Rusijos Federacijos veiksmai saugumo srityje yra "atsakomieji ir todėl gynybiniai".

  Dėl JAV pasitraukimo iš INF

  Valstybės vadovas taip pat kalbėjo apie Vašingtono pasitraukimą iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties. Kaip pažymėjo Putinas, Jungtinės Valstijos turėjo sąžiningai pateisinti savo pasitraukimą iš INF, o ne naudotis išgalvotais kaltinimais prieš Rusiją.

  Prezidentas pateikė konkretų pavyzdį, kad Amerika pažeidžia sutartį, kai JAV paleidžia vidutinio nuotolio raketas Rumunijoje ir dislokuoja ten bei Lenkijoje paleidimo įrenginius, skirtus "Tomahawk" raketoms. Pasak Putino, Jungtinės Valstijos ne tik rimtai pažeidžia INF sutarties nuostatas, bet ir "ieško pasiteisinimų ir kaltininkų kitur".

  Pasak jo, Maskva yra pasirengusi nedelsiant reaguoti į Amerikos raketų dislokavimą Europoje, priemonės atitiks grėsmės laipsnį. Tačiau visos Rusijos gynybinės priemonės bus įgyvendintos, "kai tik grėsmės taps realios".

  Трансляция ежегодного послания президента РФ В. Путина Федеральному собранию
  © Sputnik / Сергей Пивоваров
  Tiesioginė transliacija

  Apie saugumą ir ginkluotę

  Kaip pažymėjo Putinas, Rusija galės padaryti viską, kad užtikrintų patikimą ir besąlygišką saugumą, nors Maskva nėra suinteresuota konfrontacija su Jungtinėmis Valstijomis.

  Prezidentas palygino "Avangard" sistemos kūrimą su pirmuoju dirbtinio Žemės palydovo paleidimu. Pasak jo, iki šiol atrodė neįtikėtina, kad Rusija sugebės pasiekti aukštųjų technologijų laimėjimų gynybos srityje, tačiau Rusijos inžinieriai, darbuotojai, mokslininkai pasiekė nepaprastą sėkmę. Kaip pažymėjo prezidentas, toks kompleksas prilygsta palydovui, ne tik Rusijos gynybos pajėgumų didinimo, bet ir mokslo bei technologijų plėtros požiūriu.

  Трансляция ежегодного послания президента РФ В. Путина Федеральному собранию
  © Sputnik / Николай Хижняк
  Prezidentas palygino "Avangard" sistemos kūrimą su pirmuoju dirbtinio Žemės palydovo paleidimu

  Putinas taip pat sakė, kad pirmasis nepilotuojamas povandeninis laivas "Poseidon" bus paleistas šį pavasarį, o lazerinės sistemos "Peresvet" — šių metų gruodį. Be to, Karinės jūrų pajėgos dvejais ar trejais metais anksčiau gaus septynis naujus daugiafunkcius povandeninius laivus, o artimiausiu metu bus pastatyti penki tolimosios jūros zonos laivai, o dar 16 šios klasės laivų papildys laivyną iki 2027 metų.

  Ежегодное послание президента РФ В. Путина Федеральному собранию
  © Sputnik / Михаил Климентьев
  Tradicinis kasmetinis Putino kreipimasisi į Federalinę asamblėją

  Dar šia tema

  "Business Insider" paskelbė tikrąjį Rusijos torpedų "Paskutinis teismas" tikslą
  Buvęs NATO Karinio komiteto vadovas apkaltino JAV išdavyste
  Merkel ragina pasaulį kartu skelbti sankcijas Rusijai
  Putino pranešimas Federalinei asamblėjai
  Tegai:
  Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos