04:40 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  147

  Anksčiau buvo paskelbta, kad Aljanso jungtinės jūrų vadovybės laivai yra regione kaip antrosios nuolatinės išminavimo grupės (SNMCMG2) dalis

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Krymas pareiškė, kad neleis NATO laivams vykdyti provokacijų pratybų Juodojoje jūroje metu, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau pasirodė informacija, kad Aljanso laivai antrosios nuolatinės išminavimo grupės (SNMCMG2) sudėtyje yra Juodojoje jūroje, kur jie planuoja dalyvauti pratybose. Planuojama, kad vyks komplekso "Poseidon" išminavimo renginiai, kuriuos organizuoja Rumunija ir Bulgarija.

  Regionų parlamento Etninių santykių komiteto pirmininkas Jurijus Hempelis paragino Šiaurės Atlanto aljanso pajėgas likti kuo toliau nuo pusiasalio pakrantės. Jis pabrėžė, kad vyriauja nuomonė, jog Jungtinės Valstijos yra šalis, kuri "sukelia ginkluotus konfliktus skirtingose ​​pasaulio dalyse".

  "Visos šios pratybos, kurias bandoma surengti šalia mūsų valstybės sienų, yra provokacija. NATO laivai turi žinoti, kad geriau laikytis atokiau nuo Krymo krantų", — pasakė Hempelis.

  Jis pranešė, kad Rusija atidžiai stebės Vakarų rengiamas pratybas.

  Pataruoju metu NATO nuolat didina savo buvimą prie Rusijos sienų, remdamasi neva didėjančia "agresija" iš Rusijos pusės. Dažniau tokius pareiškimus pateikia Baltijos šalių ir Lenkijos politikai.

  Tačiau Maskva ne kartą pažymėjo, kad Rusija neketina pulti nė vienos Aljanso šalies. Be to, teigiama, kad NATO naudojasi kai kurių Vakarų šalių isterija, kad sutelktų kuo daugiau karių ir karinės technikos rytiniame flange.

  Dar šia tema

  Stoltenbergas paskelbė apie galimą NATO buvimo didinimą Juodojoje jūroje
  Buvęs NATO Karinio komiteto vadovas apkaltino JAV išdavyste
  Ekspertas: NATO ruošia piliečius perėjimui nuo šaltojo karo su Rusija prie karštojo
  Estijos gynybos ministerija pareiškė, kad šalis faktiškai ruošiasi karui
  Tegai:
  Krymas, Juodoji jūra, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos