12:45 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

  Zacharova išjuokė NATO reakciją į Vladimiro Putino pranešimą

  © Sputnik / Антон Денисов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  15130

  Zacharova nustebo dėl NATO atstovo reakcijos ir pabrėžė, kad Maskva tik reaguoja į Aljanso veiksmus

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija ironiškai pakomentavo oficialaus NATO atstovo pavaduotojo Pirso Kazaleto žodžius apie Vladimiro Putino pranešimą Federalinei asamblėjai.

  Rusijos lyderis, kreipdamasis į parlamentarus, apkaltino Jungtines Amerikos Valstijas ir NATO INF sutarties pažeidimu ir pareiškė, kad jei JAV dislokuos branduolinius ginklus Europoje, susilauks iš Rusijos atitinkamo atsako.

  Kazaletas mano, kad "Rusijos grasinimai nusitaikyti į sąjungininkus" yra nepriimtini, ir pridūrė, kad Aljansas nebenori naujų ginklavimosi varžybų.

  "Ar reikia taip iš karto nervintis? Lygiai prieš metus Vakarų partneriai pertraukdami vienas kitą skelbė, kad neverta baimintis "rusų filmukų" apie naujausią ginkluotę, neva visa tai Kremliaus blefas. O dabar staiga "suprato", kad yra "objektyve", ir net pradėjo "atspėti", kur jis įstatytas?" — pakomentavo Zacharova savo Facebook.

  Ji taip pat pabrėžė, kad Maskva tik reaguoja į Aljanso veiksmus.

  "Nejaugi jie iš tikrųjų manė, jog mes darysimės su jais asmenukes po NATO išplėtimo, JAV pasitraukimo iš priešraketinės gynybos, padidinus Amerikos kontingentą Europoje ir po begalinio kolektyvinio Vakarų įsikišimo į suverenių valstybių vidaus reikalus?" — pridūrė diplomatė.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį kreipėsi į Federalinę asamblėją. Savo kalboje Rusijos vadovas atkreipė dėmesį į svarbiausius vidaus ir užsienio politikos klausimus.

  Prezidentas pabrėžė, kad Rusija yra ir bus suvereni ir nepriklausoma valstybė, ir "tai tiesiog aksioma".

  Prezidentas paragino stiprinti pasitikėjimą, kovoti su visuotinėmis grėsmėmis, plėsti ekonominį bendradarbiavimą su įvairiomis šalimis, ir būtent šiais principais Rusija vadovaujasi, kai dirba su JT, NVS, G20, BRICS ir kitomis organizacijomis bei asociacijomis.

  Kaip pažymėjo Putinas, Rusija galės padaryti viską, kad užtikrintų patikimą ir besąlygišką saugumą, nors Maskva nėra suinteresuota konfrontacija su Jungtinėmis Valstijomis.

  Prezidentas palygino "Avangard" sistemos kūrimą su pirmuoju dirbtinio Žemės palydovo paleidimu.

  © Sputnik .
  Putino pranešimas Federalinei asamblėjai

  Dar šia tema

  "Pasaulio valdymas", ginkluotė ir sveikata — Putino spaudos konferencija
  Rusija kuria naują valdomųjų raketų kompleksą "Bulat"
  "Business Insider" paskelbė tikrąjį Rusijos torpedų "Paskutinis teismas" tikslą
  Zacharova papasakojo, kodėl JAV įveda naujas sankcijas Rusijai
  Šoigu atskleidė, kaip Maskva reaguos į JAV pasitraukimą iš INF
  Tegai:
  NATO, Vladimiras Putinas, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos