07:17 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  142

  Peskovas pabrėžė, kad savo pranešime Federalinei asamblėjai Putinas neįvardijo jokių geografinių taikinių, prieš kuriuos gali būti panaudotos raketos "Cirkon"

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas apie galimą raketos "Cirkon" naudojimą, nenurodė jokių geografinių vietovių, be to, Kremlius nesikiša į televizijos kanalų redakcinę politiką, sakė Rusijos valstybės vadovo spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

  Taip Peskovas pakomentavo "VGTRK" laidą, kurioje buvo įvardinti JAV sprendimų priėmimo centrai, į kuriuos gali būti nukreipta raketa "Cirkon".

  Sekmadienį valstybės televizijos kanalas "Rossija-1" ("VGTRK" dalis) laidoje "Vesti Nedeli" įvardijo JAV karinių sprendimų priėmimo centrus, kurie galėtų tapti "Cirkon" raketų taikiniais tuo atveju, jei Vašingtonas grasins naudoti raketas prieš Rusiją.

  Šiais taikiniais buvo vadinami Pentagonas Vašingtone, kur yra aukščiausi ginkluotųjų pajėgų vadovybės ir kontrolės organai ir štabų vadovų komitetas, Camp David — vyriausybės kontrolės centras, Fort Ritchie (Merilando valstijoje) — JAV prezidento kontrolės centras ir Štabų vadovų komitetų valdymo centras. Šie objektai yra Jungtinių Valstijų Rytų pakrantėje. Be to, buvo įvardinti Jungtinių Amerikos Valstijų Vakarų pakrantėje esantys objektai: McClellan (Kalifornija) — strateginių puolimo pajėgų vadovybė — ir Jim Creek (Vašingtonas) — branduolinių pajėgų kontrolės punktas.

  Peskovas teigia, kad Kremlius niekada nesikiša ir negali kištis į televizijos, net valstybinių kanalų redakcijos politiką. Todėl šiuo atveju jis pasiūlė klausimą užduoti televizijos kanalo vadovybei.

  "Norėčiau pažymėti, kad iš tiesų prezidentas sakė, jog tik kai mūsų valstybei grės pavojus ir prie sienų bus dislokuotos trumpojo ir vidutinio nuotolio raketos, kurios bus nukreiptos į mus, tada turėsime imtis atsakomųjų priemonių ir  nukreipti raketas ne tik į paleidimo įrenginius, bet ir į teritorijas, kuriose yra sprendimų priėmimo centrai. Atkreipiu dėmesį į tai, kad prezidentas šiuo klausimu neįvardijo nė vieno geografinio taško", — žurnalistams sakė Peskovas.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sakydamas pranešimą Federalinei asamblėjai, teigė, kad Rusija sukūrė viršgarsinę jūros raketą "Cirkon", kuri turės 9 machų greitį, jos nuotolis sieks daugiau kaip tūkstantį kilometrų, šiomis raketomis bus aprūpinti paviršiaus ir povandeniniai laivai.

  Jei kils grėsmė Rusijai, tokios raketos bus naudojamos prieš sprendimų priėmimo centrus Jungtinėse Amerikos Valstijose, iš kurių kontroliuojamos Europos raketų gynybos sistemos.

  Kaip žinoma, JAV raketų apsaugos sistemų, dislokuotų Europoje, paleidimo įrenginiuose potencialiai gali būti dislokuotos trumpojo ir vidutinio nuotolio raketos, kuriomis būtų galima smūgiuoti į Rusijos teritoriją.

  Anksčiau Jungtinės Valstijos, kurdamos raketų gynybos sistemą Europoje, dislokavo įrenginius Mk41 Rumunijoje, panašios sistemos diegiamos ir Lenkijoje. Šie įrenginiai pritaikyti sparnuotosioms raketoms "Tomahawk" paleisti.

  Rusijos atsargos admirolas, technikos mokslų kandidatas Vsevolodas Chmyrovas sakė, kad Rusijos karinio jūrų laivyno laivai gali paleisti apie 40 jūrinių viršgarsinių raketų "Cirkon" į JAV ginkluotųjų pajėgų sprendimų centrus. Pasak jo, jei raketnešis "Cirkon" stovės 500 km atstumu nuo kranto linijos, jis galės smūgiuoti į objektus per penkias minutes. Šiuo atveju priešraketinės gynybos sistema per tą laiką spės tik aptikti šių raketų skrydį, bet nebegalės atsakyti.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV stengiasi primesti Rusijai kaltę dėl INF žlugimo
  Lietuvą pasiekė JAV prieštankinių sistemų "Javelin" raketos
  Ekspertas: Lietuvos valdžia išleido nereikalingiems "Javelin" mokesčių mokėtojų pinigus
  Bundestagas pareiškė, kad saugumas Europoje įmanomas tik su Rusija
  Tegai:
  JAV, raketos, Dmitrijus Peskovas, Vladimiras Putinas, Kremlius

  Svarbiausios temos