20:53 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (255)
  127

  Siūlymą išplėsti Rusijos maisto produktų embargo sąrašą Žemės ūkio ministerija laiko nepriimtinu

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Rusijos Federacijos žemės ūkio ministerija nepritarė Federalinės muitinės tarnybos siūlymams išplėsti maisto embargą, rašo laikraštis "Kommersant".

  "Pasiūlymą išplėsti Rusijos maisto produktų embargo sąrašą Žemės ūkio ministerija laiko nepriimtinu", — rašo laikraštis.

  Žemės ūkio ministerijos atstovas taip pat patvirtino susitikimo faktą ir protokolą.

  Rusijos Federacija 2014 metų rugpjūčio 7 dieną įvedė maisto produktų embargą kaip atsakomąją priemonę daugelio šalių sankcijoms prieš Rusijos bendroves, pareigūnus ir verslininkus dėl padėties Ukrainoje ir Krymo prisijungimo prie Rusijos. Šiandien Rusijos Federacijos Vyriausybės sprendime dėl maisto produktų embargo įvedimo prekės yra registruojamos iki tam tikro muitinės prekių nomenklatūros kodo.

  Tačiau prieš dvi savaites Federalinės muitinės tarnybos vadovas Ruslanas Davydovas pasiūlė, kad Žemės ūkio ministerija pakeistų konkrečių prekių sąrašą dokumente visai maisto produktų grupei.

  Federalinė muitinės tarnyba paaiškino šią priemonę būtinybe užkirsti kelią uždraustų produktų importui, deklaruojant jas "priedangos kodais". Dėl šios iniciatyvos rizikos grupėje atsidūrė, visų pirma, Ispanijos alyvuogės, Latvijos šprotai. Be to, Federalinės muitinės tarnybos pasiūlymas apribojo maisto ingredientų importą.

  Žemės ūkio ministerija mano, kad Federalinės muitinės tarnybos pasiūlymas "kelia riziką Rusijos gamintojams ir perdirbėjams, be to, kelia grėsmę gyventojų aprūpinimo Rusijos maisto produktais stabilumui", — rašo laikraštis su nuoroda į protokolą.

  Ministerijos atstovai nekomentavo iniciatyvos pasekmių ir pridūrė, kad reikalingas išsamesnis tyrimas su žemės ūkio produkcijos gamintojais ir pramonės bendruomenės atstovais.

  Pagrindinė rizika buvo draudimas importuoti koncentratus ir sudedamąsias dalis kūdikių maistui, sulčių ir gaiviųjų gėrimų gamybai. Pasak jo, tokių žaliavų gamyba Rusijoje nėra išvystyta, o analogų paieška šalyse, kurioms netaikomas embargas, neįmanoma be kokybės praradimo. Pasak Žuvininkystės sąjungos vykdomojo direktoriaus Sergejaus Gudkovo, Federalinės muitinės tarnybos pasiūlymas taip pat gali

  Rusijos prekybos centras, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович
  uždrausti importuoti sodinamąją medžiagą lašišoms veisti Rusijos Federacijoje, o tai sukeltų milžinišką žalą pramonei.

  Kaip pažymėta Žemės ūkio ministerijos protokole, dabartinės formos muitinės tarnybos pasiūlymas nėra perspektyvus. Tačiau ministerija baiminasi, kad pati iniciatyva išplėsti maisto embargą gali sukelti diskusiją apie šią idėją aukštesniame lygmenyje. Kaip nurodyta Žemės ūkio ministerijos posėdžio protokole, patartina grįžti prie klausimo, kai atsiranda aplinkybių, dėl kurių reikės papildomų sankcijų, susijusių su maisto pramonės prekėmis.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (255)

  Dar šia tema

  Baltijos šalių nuostoliai dėl Rusijos embargo
  Rusija išplėtė maisto produktų embargo sąrašą
  Tegai:
  maisto produktai, Rusija

  Svarbiausios temos