08:39 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Dokumentas įsigalioja nuo pasirašymo dienos. Pažymima, kad tokios priemonės Rusija ėmėsi dėl to, kad JAV pažeidžia savo įsipareigojimus pagal sutartį

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą, kuriuo pristabdomas įsipareigojimų vykdymas pagal Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF) su JAV, teigiama Kremliaus tinklalapyje.

  Dokumentas įsigalioja nuo pasirašymo dienos.

  Pažymima, jog tokia priemonė buvo priimta dėl to, kad Amerika pažeidė sutartyje numatytus įsipareigojimus. Rusija pristabdys įsipareigojimų vykdymą, kol JAV pašalins padarytus pažeidimus pagal sutartį arba iki jos galiojimo termino pabaigos.

  Rusijos Federacijos taryba šį sprendimą pavadino būtina priemone, praneša RIA Novosti

  Tuo pačiu metu Federacijos tarybos gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius pridūrė, kad Maskva vis dar laikosi nuomonės, jog būtina atnaujinti INF sutartį.

  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF) buvo pasirašyta 1987 metais TSRS ir JAV vadovų Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano. Susitarimas numatė mažinti visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų kiekį.

  Praėjusį spalį JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV ketina pasitraukti iš susitarimo dėl neva Maskvos daromų "pažeidimų". Visų pirma Vašingtonas paprašė Rusijos atsisakyti raketų 9M729, kurios, jo nuomone, neatitinka susitarimo nuostatų, ir sunaikinti jas.

  Rusijos gynybos ministerija pristatė raketos, neva pažeidžiančios INF sutartį, charakteristikas, jos skrydžio nuotolis siekia 480 kilometrų. Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas JAV reikalavimą pavadino nepriimtinu.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad laikosi visų sutarties sąlygų, o Jungtinės Valstijos naudojasi išgalvotu pretekstu, kad pateiktų nepagrįstus kaltinimus Maskvai.

  Dar šia tema

  Zacharova: JAV nepasirengusios tęsti dialogą dėl nusiginklavimo
  Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
  Grybauskaitė: NATO turi būti nuolatos pasirengęs atremti "grėsmę iš Rytų"
  "Europai reikia kapitalinio remonto": Miunchene įvyko saugumo konferencija
  Tegai:
  Rusija, JAV, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos