04:24 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  148

  Regionas atrodo kaip gynybos linija su naujausios kartos įranga, mano Vžosekas

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Lenkijos karys, atsargos pulkininkas Marekas Vžosekas pavadino Kaliningrado sritį Rusijos "baidykle" dėl ten dislokuotų ginklų skaičiaus. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos žiniasklaidą.

  Pasak Vžoseko, pastaruoju metu Rusijos Federacija didina karinės technikos skaičių šalia vakarinių sienų. Šios savaitės pradžioje oro gynybą Kaliningrado srityje sustiprino pulkas S-400 "Triumf". Lenkijos karys taip pat paminėjo, kad mėnesio pradžioje Rusijos žiniasklaida pranešė apie naikintuvų Su-27 dislokavimą regione kaip atsaką į NATO pajėgų didinimą.

  "Kaliningrado sritis <...> atrodo kaip gynybos linija su paskutinės kartos įranga. <...> Rusai ją naudoja kaip baidyklę", — pasakė karys.

  Vžosekas pridūrė, kad regionas tapo Maskvos "akimis ir ausimis". Atsargos pulkininkas taip pat pažymėjo, kad Rusija ne tik siekia apsaugoti Kaliningrado sritį, bet ir nori kontroliuoti teritorijas už jos ribų.

  Praėjusių metų gegužę leidinys "The National Interest" pavadino "iki dantų apsiginklavusį Kaliningradą" blogiausiu NATO košmaru. Žiniasklaida pažymėjo, kad Rusijos raketos ir regione esantys laivai gerokai viršija JAV ir Europos pajėgas.

  Pentagonas išreiškė susirūpinimą dėl raketų kompleksų "Iskander" atsiradimo Kaliningrado srityje ir pareiškė, kad tai destabilizuoja padėtį regione.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Maskva niekam negrasina ir neketina nieko pulti, bet turi teisę dislokuoti ginklus bet kurioje savo teritorijos vietoje. Valstybės Dūmos deputatas Jurijus Švytkinas pažymėjo, kad Rusijos Federacijos veiksmai dėl savo sienų apsaugos vyksta griežtai laikantis tarptautinės teisės normų.

  Dar šia tema

  INF sutarties nutraukimas paveiks Baltijos šalis
  Grybauskaitė pasirašė deklaraciją apie Rusijos "konfrontacinį elgesį"
  Lietuvos inspektoriai aplankys Rusijos karinį objektą Kaliningrado srityje
  Grybauskaitė: NATO turi būti nuolatos pasirengęs atremti "grėsmę iš Rytų"
  "National Interest" įvardijo keturias Rusijos "mirtino" ginklo rūšis
  Tegai:
  NATO, Lenkija, Kaliningrado sritis, Rusija

  Svarbiausios temos