05:55 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Rusijos URM išsiuntė notą dėl to, kad balandžio pradžioje Ukrainos iniciatyva nustoja galioti Rusijos ir Ukrainos draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Maskva išsiuntė Kijevui notą, kur išdėstė Ukrainos draugystės su Rusija sutarties pažeidimus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministeriją.

  Ukrainos prezidentas Petras Porošenko
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  Rusijos URM pažymi, kad Ukraina pažeidė sutarties 6 straipsnį, kuriame šalys įsipareigoja "nesudaryti su trečiosiomis šalimis jokių susitarimų, nukreiptų prieš kitą Šalį", o taip pat "neleisti, kad jos teritorija butų panaudota tam, kad būtų pakenkta kitos Šalies saugumui".

  Be to, Rusijos URM nurodo, kad Ukraina pažeidė straipsnį, pagal kurį šalys garantuoja "tautinių mažumų etninės, kultūrinės, kalbinės ir religinės tapatybės apsaugą savo teritorijoje ir sudaro sąlygas tokioms tapatybėms skatinti", taip pat įsipareigoja "paremti lygių galimybių ir sąlygų sukūrimą rusų kalbos mokymuisi Ukrainoje ir ukrainiečių kalbos Rusijos Federacijoje".

  "Aukščiau pateiktos informacijos užtenka, kad būtų blaiviai įvertinta, kas ir kada pradėjo pažeisti Didžiąją sutartį. Visa tai mes išsamiai aprašėme notoje, skirtoje Ukrainos užsienio reikalų ministerijai. Raginame Ukrainą laikytis savo dvišalių ir tarptautinių įsipareigojimų ne žodžiais, o darbais", — rašoma Rusijos URM tinklalapyje.

  Ukrainos iniciatyva 2019 metų balandžio 1 dieną nustoja galioti Rusijos Federacijos ir Ukrainos draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis.

  Dar šia tema

  Ukrainos generalinis prokuroras paskelbė apie Rusijos "trečiąją okupacijos bangą"
  Rusija neatsisakė santykių su Ukraina, teigia Lavrovas
  Ukrainiečių požiūris į draugystės sutarties su Rusija nutraukimą
  Tegai:
  Rusijos užsienio reikalų ministerija, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos