11:58 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  JAV lėktuvas Boeing OC-135B Open Skies

  JAV karinis lėktuvas skrido virš Rusijos teritorijos

  CC BY-SA 2.0 / Airwolfhound / OC-135B Open Skies
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  100 0 0

  Tai buvo stebimasis skrydis Atviro dangaus sutarties ribose

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. JAV karinis lėktuvas įvykdė stebimąjį skrydį virš Rusijos teritorijos Atviro dangaus sutarties ribose, praneša "PlaneRadar".

  Rytą, 6:15 Maskvos laiku (5:15 Lietuvos laiku), "Boeing OC-135B Open Skies" su borto numeriu 61-2670 buvo užfiksuotas Komsomolsko prie Amūro imtuvo srities veikimo zonoje, 10,7 kilometro aukštyje.

  ​"Boeing OS-135B" nėra skirtas ginklams. Orlaiviui buvo atliktas tarptautinis patikrinimas dalyvaujant Maskvai ir pasitelkiant sutartyje nenumatytą techniką.

  Paskutinį kartą šis lėktuvas skrido virš Rusijos kovo 11 dieną. Tuomet JAV kariai taip pat domėjosi Tolimaisiais Rytais, lėktuvas buvo pastebėtas Čitos rajone. Karo ekspertų teigimu, JAV dėmesio centre yra šiame mieste dislokuojama raketų brigada.

  Atviro dangaus sutartis buvo pasirašyta ESBO narių 1992 metais ir tapo viena iš pasitikėjimo stiprinimo priemonių Europoje po šaltojo karo. Remiantis dokumentu, valstybės gali atlikti žvalgomuosius skrydžius virš kitų valstybių narių teritorijos ir rinkti informaciją apie jų kariuomenę. Sutartis galioja nuo 2002 metų, į ją įeina dauguma NATO šalių, Rusija, Baltarusija, Ukraina, Gruzija, Bosnija ir Hercegovina bei neutralios Švedija ir Suomija.

  Dar šia tema

  Rusija parodė, kaip perima JAV žvalgybos orlaivį virš Baltijos jūros
  JAV oro pajėgų orlaivis praskrido virš Rusijos teritorijos
  JAV paviešino "kamikadzės" "Valkyrie" pirmojo skrydžio vaizdo įrašą
  Tegai:
  lėktuvas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos