06:26 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Maskva turi visas galimybes padidinti mėlynojo kuro eksportą į užsienį, mano Darbo ir socialinių santykių akademijos prorektorius Aleksandras Safonovas

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. "Shell" vadovas Ben van Burdenas pareiškė, kad Rusija gali užimti pirmąją vietą pasaulyje gamtinių dujų gavyboje, praneša RIA Novosti. Pasak jo, Maskva jau yra didžiausia pasaulyje mėlynojo kuro eksportuotoja ir turi didžiausius komercinius dujų išteklius.

  Interviu Radio Sputnik Darbo ir socialinių ryšių akademijos prorektorius Aleksandras Safonovas pažymėjo, kad Rusija siekia plėtoti laivų, gabenančių suskystintas gamtines dujas (SGD), ir jų perkrovos ir priėmimo terminalų statybą.

  "Matome, kad pasaulinė tendencija vyksta būtent šia linkme. Kodėl? Nes SGD gamyklos statyba yra daug greitesnė už šakos tiesimą. Be to, prižiūrėti tokį grožį lengviau, nes jos [SGD] yra vienoje vietoje, o dujų tiekimas gali būti vykdomas į bet kurią pasaulio vietą. Todėl manau, kad čia "Shell" direktorių tarybos pirmininkas išreiškė teisingą poziciją, kad Rusija juda teisinga kryptimi", — pasakė Safonovas.

  Be to, pasak prorektoriaus, Rusija turi pranašumą, nes turi Šiaurės jūrų kelią, ir ten taip pat labai aktyviai vystosi komunikacija, o tai supaprastins mėlynojo kuro transportavimą į Europą.

  Dar šia tema

  Kova prieš tvarką: kam Briuseliui reikalingas chaosas Europos dujų rinkoje?
  Buvo, bet pražuvo: kaip Lietuvos SGD terminalas sugriovė "Baltijos vienybę"
  JAV domisi Vidurio ir Rytų Europos energetikos projektais
  JAV santykiai su Europa: kuo toliau — tuo blogiau
  Tegai:
  dujos, SGD, Europa, Rusija

  Svarbiausios temos