07:42 2019 Gegužės 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1161
 • RUB71.9646
  Krymas

  Kryme įvertinta buvimo Ukrainos sudėtyje sukelta žala

  © Sputnik / Сергей Мальгавко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  82 0 0

  Pasak pirmojo Parlamento pirmininko pavaduotojo, apskaičiavus nuostolius Ukrainos ir Vakarų politikai nebenorės pasipelnyti iš Krymo gyventojų

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Krymo ekonominiai nuostoliai dėl buvimo Ukrainos sudėtyje sudarė šimtus milijardų rublių, pareiškė pirmasis Krymo Parlamento pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas RIA Novosti korespondentams.

  Pasak Fikso, nuostolių perskaičiavimo metu atskleista "labai liūdna statistika" Ukrainos valdžiai.

  "Ten kalbama ne apie milijardus, bet, galbūt, apie šimtus milijardų, o galbūt, apie trilijonus rublių", — teigė pirmininko pavaduotojas.

  Tarp padarytos žalos pavyzdžių Fiksas išskyrė sunaikintą dėl Kijevo valdžios kaltės Šiaurės-Krymo kanalo sistemą, taip pat uždarytas pramonės įmones, kurios "bankrutavo ir buvo išgrobstytos".

  Taip viceministras pakomentavo Valstybės Dūmos pirmininko Viačeslavo Volodino pavedimus apskaičiuoti ekonominius nuostolius per laikotarpį, kai Krymas buvo Ukrainos sudėtyje.

  Fiksas pabrėžė, kad apskaičiavus nuotolius Ukrainos ir Vakarų veikėjai sumažins "norą pasipelnyti iš Krymo gyventojų".

  Po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metais Kryme įvyko referendumas, kurio rezultatai parodė, kad didžioji dauguma pusiasalio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Kryme iš apyvartos pašalinti prieštaringai vertinami istorijos vadovėliai
  Krymo jūrų pajėgų žvalgų pratybos — video
  Vokietijos politikas teigia, kad Vakaruose mažėja diskusijų dėl Krymo
  Saakašvilis atskleidė Porošenko planus išmainyti Krymą į narystę ES
  Tegai:
  Ukraina, Krymas

  Svarbiausios temos