14:53 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Rusijos URM pastatas

  Rusijos URM pavadino ES Tarybos sprendimą dėl sankcijų nepagarbiu

  © Sputnik / Максим Блинов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (56)
  9610

  Rusijos URM pažymėjo, kad Rusijos pasieniečių "kaltė" yra tik ta, kad jie užkirto kelią Kijevo provokacijai

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) pareiškė, kad nepaliks be atsako sankcijų, kurias Europos Sąjunga įvedė dėl lapkritį įvykusio incidento Kerčės sąsiauryje, praneša Rusijos URM spaudos tarnyba.

  Ministerija pabrėžė, kad Rusijos pasieniečių "kaltė" yra tik ta, kad jie savo ryžtingais veiksmais užkirto kelią Kijevo valdžios organizuotai šiurkščiai provokacijai.

  Anot URM, Europos Sąjungos Tarybos sprendimas rodo nepagarbą Rusijos teisei ginti savo sieną.

  "Tai neatsakingas kelias, kuris tik skatina Kijevą tęsti provokacijų politiką, kuri kelia grėsmę Rusijos Federacijos ir kitų Juodosios jūros regiono šalių, įskaitant pačias Europos Sąjungos nares, saugumui", — padarė išvadą URM.

  URM pabrėžė, kad Ukrainos laivai pažeidė sieną toje vietoje, kur buvo Rusijos teritorija dar iki Krymo susijungimo su Rusija, o pasieniečiai veikė visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės, Konstitucijos ir Rusijos teisės aktų normų.

  "Gaila, kad Europos Sąjunga faktiškai solidarizavosi su Kijevo valdžia, kuri lapkričio mėnesio įvykius Kerčės sąsiauryje apvertė "aukštyn kojomis"", — teigė diplomatai.

  Naujos sankcijos

  Penktadienį Kanada, koordinuodamasi su ES ir JAV, paskelbė naujas sankcijas Rusijai.

  Ribojamosios priemonės palies 114 fizinių ir 15 juridinių asmenų. Pareiškime teigiama, kad sankcijos buvo įvestos reaguojant į Rusijos "agresyvius" veiksmus Juodojoje jūroje ir "neteisėtą Krymo okupaciją".
  Į sankcijų sąrašą pateko "Rosneft" vadovas Igoris Sečinas, Energetikos ministerijos vadovo pavaduotojas Andrejus Čerezovas, "VTB" vadovas Andrejus Kostinas, Federacinės tarybos tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačevas, Rusijos gvardijos direktorius Viktoras Zolotovas, FSB pasienio tarnybos vadovo pavaduotojas Genadijus Medvedevas ir kiti. Taip pat ribojamosios priemonės bus taikomos tokioms bendrovėms kaip "Sukhoi", "Tupolev", "MiG", "Stroigazmontaž", "Silovyje mašiny".

  Incidentas Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

  Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnai.

  Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", tuo tarpu FSB pabrėžė, kad Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie teiginiai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenko suplanuota provokacija, susijusia su jo žemais reitingais rinkimų išvakarėse.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (56)

  Dar šia tema

  Vokietija nesuinteresuota sankcijomis prieš Rusiją
  EŽTT atmetė Kijevo skundą dėl incidento Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  Rusija

  Svarbiausios temos