05:58 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  JAV lėktuvas Boeing OC-135B Open Skies, archyvinė nuotrauka

  Amerikos karinis orlaivis atliko stebimąjį skrydį virš Čiukotkos

  CC BY-SA 2.0 / Airwolfhound / OC-135B Open Skies
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  61 0 0

  Pastaruoju metu padidėjo užsienio žvalgybos ir bepiločių orlaivių aktyvumas prie Rusijos sienų

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Amerikos karinis orlaivis pagal atviros oro erdvės sutartį vykdė stebimąjį skrydį virš Rusijos teritorijos, praneša stebėjimo ištekliai "PlaneRadar" Twitter paskyroje.

  JAV oro pajėgų "Boeing OC-135B Open Skies" orlaivis numeriu 61-2670 buvo užfiksuotas Anadyro ir Peveko miestų imtuvų Čiukotkos autonominiame regione, 11,2 kilometrų aukštyje.

  "Boeing OS-135B" nėra skirtas naudoti ginklus. Orlaivis dalyvavo tarptautiniame tyrime, kuriame dalyvavo Maskva, o tai reiškia, kad orlaivis negali naudoti sutartyje nenumatytos įrangos. Anksčiau panašūs skrydžiai virš Rusijos teritorijos vyko kovo 11, 13 ir 14 dienomis.

  1992 metais ESBO narės pasirašė Atviro dangaus sutartį, kuri po šaltojo karo tapo viena iš pasitikėjimo stiprinimo priemonių Europoje. Remiantis dokumentu, valstybės gali atlikti žvalgomuosius skrydžius virš kitų valstybių narių teritorijų ir rinkti informaciją apie jų kariuomenes.

  Sutartis galioja nuo 2002 metų ir apima daugumą NATO šalių, Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Gruziją, Bosniją ir Hercegoviną bei neutralias Švediją ir Suomiją.

  Dar šia tema

  JAV karinis lėktuvas atliko žvalgybą netoli vakarinių Rusijos sienų
  Rusija parodė, kaip perima JAV žvalgybos orlaivį virš Baltijos jūros
  Tegai:
  Rusija, stebėjimo skrydis, JAV žvalgyba

  Svarbiausios temos