09:22 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  89

  Garsus Rusijos verslininkas įsitikinęs, kad artimiausiu metu Rusijos ir JAV santykiai negerės, juos pagerinti gali tik nauja karta

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Rusijos ir Jungtinių Valstijų santykių gerinimas yra neįmanomas tol, kol bus taikomos ekonominės sankcijos, sekmadienį sakė verslininkas Olegas Deripaska pokalbyje su CNBC.

  Verslininkas taip pat mano, kad Vašingtonas ir Maskva yra labiau suinteresuoti demonstruoti karinę galią vienas kitam, o ne gerinti dvišalius santykius.

  "Mano nuomone, iš JAV pusės tai neįmanoma. Jei pažvelgsite į tikrąją padėtį, Rusijos ir JAV žmonės nenekenčia vieni kitų. Manau, kad rusų širdyse yra vietos tam, kad reikia judėti toliau, atverti naują puslapį, tačiau problema slypi galių demonstravimo žaidime iš abiejų pusių", — pažymėjo jis.

  Be to, į žurnalisto klausimą, ar naujas JAV prezidentas suteiktų galimybę pagerinti abiejų šalių santykius, Deripaska atsakė, kad "niekas nepasikeis".

  "Jūs rimtai? Po ketverių metų niekas nesikeis. Tik nauja karta galės kažką pasiekti. Šiai kartai labiau patinka konfrontacija", — sakė verslininkas.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko perversmas, ir dėl Krymo, kuris po referendumo tapo Rusijos regionu. Vakarų šalys apkaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus ir pradėjo taikyti sankcijas. Rusija ėmėsi atsakomųjų veiksmų, daug kartų atmesdavo visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti sankcijomis yra visiškai neproduktyvu. Vis dėlto pastaruoju metu Vakaruose vis dažniau atsiranda nuomonių apie būtinybę panaikinti sankcijas prieš Maskvą.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  JAV Kongresas įpareigojo žvalgybą atskleisti Putino pajamas
  ES pratęsė sankcijas Rusijai dėl "Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimo"
  Rusijos URM pavadino ES Tarybos sprendimą dėl sankcijų nepagarbiu
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos